0

Eesti šaakalid on pärit Kaukaasiast

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

shaakalRajakaamera pilt šaakalist Matsalu rahvuspargis. Foto: Liisi Laos

Uuring kinnitab Eesti šaakalite looduslikku päritolu, teatas Eesti Terioloogia Selts.

Novembri algul ilmus teadusajakirjas PLoS ONE teadusartikkel, kus on esmakordselt uuritud Euroopat ja Kaukaasiat asustava šaakalipopulatsiooni geneetilist struktuuri. Uuringusse on kaasatud ka nelja isendi proovid Eestist ja ühe looma proov Leedust. Analüüsist selgub, et meie šaakalid on geneetiliselt lähedased Kaukaasia ning Leedu oma Kagu-Euroopa suguvendadele. Kaukaasia genotüüpi on leitud ka Kirde-Ukraina šaakalitel, mis kinnitab hüpoteesi nende migratsioonist Eestisse läbi Ukraina.

Praeguseks on tõestatud šaakali olemasolu lisaks mainitud Euroopa riikidele ka sellistes tema põhilevialast välja jäävates maades nagu Läti, Valgevene, Poola ja Slovakkia, mis kinnitab nii Kaukaasia kui ka Kagu-Euroopa populatsiooni jõudsat laienemist põhja suunas. Artiklis tuuakse välja ka šaakali võime pikkadeks migratsiooniränneteks grupina, mis loob võimaluse uute kaugete alade asustamiseks lühikese aja jooksul.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz