2

Loomakaitsjad annavad riigikogule üle 10 000 karusloomafarmide keelustamise toetaja allkirja

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Ivo uukkivi LoomusIvo Uukkivi. Foto: Fragment plakatist

Ühine palvekiri karusloomafarmide keelustamise poolt kogus ühtekokku 1180 digiallkirja ja ligi 9000 käsitsi või e-posti teel antud allkirja. Sel reedel ehk 21. novembril kell 14 viib loomade eestkoste organisatsioon Loomus allkirjad ja vastava märgukirja Riigikokku. Palvekirja üleandmise ajal korraldab liikumine Loomade Nimel Riigikogu ees toetusavalduse.

MTÜ Loomuse projektijuht Kristina Mering leiab, et karusloomakasvanduste keelustamine Eestis oleks tubli ja oluline samm riigi eetilisema käitumise poole.“Just sel põhjusel on karusloomafarmide keelustamise teema väga aktuaalne ka mujal Euroopas – kümmekond riiki on karusloomafarmid kas täielikult või osaliselt keelustanud,” selgitas Mering.

Digiallkirjade kogumine on osa MTÜ Loomuse pikaajalisest kampaaniast „Olen loomade poolt!“, mille eesmärk on teiste Euroopa riikide eeskujul piisava üleminekuaja järel keelustada karusloomafarmide pidamine Eestis. Toetust farmide keelustamiseks avaldavad kampaania raames ka Ardo Kivi, Elina Born, Hasso Krull, Ivo Uukkivi, Jaan Kaplinski, Jim Ashilevi, Kadi Toom, Kaido Põldma, Kalle Kurg, Kallervo Karu, Karolin Kuusik, Kristjan Sarv, Lenna Kuurmaa, Loore Martma, Madis Nestor, Margit Keerdo, Maria Avdjushko, Nero Urke, Tõnu Trubetsky ja Veiko Õunpuu.

Karusloomafarmid on keelustatud Inglismaal, Põhja-Iirimaal, Austrias, Horvaatias, Hollandis, Sloveenias ja Bulgaarias. Osaliselt on karusloomafarmid keelustatud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Itaalias ja Uus-Meremaal. Eestis kasvatatakse karusloomadena tšintšiljasid, küülikuid, naaritsaid ja rebaseid, mujal maailmas ka koeri, kasse, kährikuid, tuhkruid, kopraid, nutriaid, hülgeid, oravaid, karusid ja teisi koheva karvkattega loomi. Vastavalt Saar Polli uuringule ei poolda üle poole ehk 59 protsenti Eesti elanikkonnast metsloomade kasvatamist karusloomafarmides üksnes karusnaha saamise eesmärgil.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tibi
Tibi

Nujah. ei tähje reeki

no
no

siis juba ka kõik sigalad, kanalad ja muud loomafarmid kinni, ei saa nii, et lehmi võib iga päev nisast kiskuda ja pärast tapamajja saata üksnes liha ja piima saamise eesmärgil

wpDiscuz