Avakülg » Arvamus, Juhtkiri, Pealugu » Juhtkiri: üllatusteta meelelahutussuvi

Juhtkiri: üllatusteta meelelahutussuvi (11)

Lääne Elu: kus suitsu, seal tuldKaks kolmandikku kuurortlinna turismisuvest on möödas ja paras aeg selle kohta esimesi üldistusi teha. Kõigele annab raami muidugi ilm. See oli isegi Eesti kohta kehv. Aga see on Haapsalu turismiäri saatus leida võimalusi halvast ilmast mööda hiilida.

Üldiselt suutsid suurüritused inimesed kenasti Haapsallu meelitada. Öömajakohad olid juba talvel broneeritud ja kohvikud ei saanud klientide vähesuse üle kurta.

Suurpidudest esimesena peeti Itaalia päevad. Tagasihoidlikult promenaadil alustanud veinidegusteerimis- ja elustiiliüritusest on saanud monstrum, millest jäävad meelde vaid trügimine ja pikad järjekorrad.

Kõige õnnetum uustulnuk oli jaaniajal Haapsalu piiskopilinnuses peetud 1990ndate esinejatega nostalgia-jaanituli. Publikut läks sinna õige vähe. Korraldajad küll kommenteerisid pärast, et arvestasidki esimesel aastal vähest publikuhuvi, ent rohkem on neid, kes ei saa aru, miks peaks ostma mõnekümne euro eest pileti peole, millesarnaseid korraldab iga vald tasuta. Miks ei ole aga Haapsalus linnajaanituld?

Ka esimest aastat peetud Tšaikovski festival läks üle kivide ja kändude. Ürituse nael pidi olema tasuta balletietendus Väikesel viigil, aga kõva tuul ja vihm jätsid selle ära. See-eest meelitas ballett siia põnevat kultuurihuvilist publikut, kes muidu ehk Haapsallu ei oleks sattunud.

Rock in Haapsalu tõi Haapsallu tuhandeid külalisi. Ameerika autode sõu, Augustibluus, vanamuusika päevad ja joogafestival ei üllatanud sel suvel mitte positiivselt ega negatiivselt, vaid olid harjumuspärasel tasemel.

Paistab tõesti, et Haapsalul on Tallinna-lähedase suveürituste linnana nii hea renomee, et siia meelelahutusürituste publiku ärakadumist pole karta. Uus proovikivi on aga, kuidas mitme tuhande külalisega niiviisi hakkama saada, et keegi end ebamugavalt ei tunneks.

11 “Juhtkiri: üllatusteta meelelahutussuvi”

 1. Millal mõni Haapsalu rand korda tehakse? Kas linnavalitsusel on selles osas üldse mingi plaan? Need ühe öö joomaüritusd on muidugi toredad aga see pole veel turism. Jutt, et 7’000 inimest jätab siia ühe õhtuga tohutult raha, on loll jutt. Haapsalu kõrtsid ja öömajad ei ole kummist. Vahet pole, kas siin on 1’000 või 10’000 külalist, kulutada suudab ikka vaid 500.

 2. Linnaviletsuse+töötaja

  Mitu otelli Haapsalus ka om?

 3. Linnaviletsusest

  Ni Fra mare on. Palju sulle veel neid vaja om?

 4. Mille uuega linnaviletsuse kultuuriosakond eesotsas aselinnapea Liina Põlluga üllatas, ikkagi 4 suve juba tooli soojendanud?

  • Kõik tegemised on juba vanad traditsioonid või siis Suklese poolt valimiseelne kampaania. Kui Karilaid Riigikokku pöördus andis ta aselinnapeale suunised : “Teine suunis oli kultuuri- ja haridusala aselinnapeale Liina Põllule. Temale tegi Karilaid ülesandeks 3–4 kuu jooksul välja töötada programm Eesti kümne kõige rahvuslikuma laulu leidmiseks. „Teha sellest üle-eestiline konkurss meie kultuurimajas,” selgitas ta oma mõtet. Oli juba eos aimatav, et see aselinnapea jaoks üle jõu käiv ülesanne on.

 5. Tehke tööd ja trenni. Siis tuleb ka ausus.Poolakad või Leedukad. Peasi, et raha tuleb. Kui jäme pea ei võta siis võtavad käed ja jalad.

 6. Tšaikovski festivali kontserdid olid väga kõrgetasemelised. Kui LE muusikas tuhm on, siis ei ole mõtet sõna võtta.

 7. Meelelahutussuvi

  Kõik keerlebki põgusalt ümber Haapsalu. Meil on Läänemaal nii palju toredaid maakohti, mõisaid (uuemaid-vanemaid), olematu jalgrattateede võrgustik. Ehk on ka kusagilt mujalt midagi põnevat, mida lugemiseks pakkuda? Vaid üks lahmimine ja ärategemine päevakorras.

 8. Meil oma linnapeal ju kontserdikorraldamise firma. Küllap tuleva aasta jaanituli jääb talle teha ja tuleb parem.

 9. Maal sõida rattaga kus tahes , mis rattateed ?

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.