Avakülg » Pealugu, Uudised » Karilaid: Vikman peaks Suklese asemel saama Haapsalu linnapeaks

Karilaid: Vikman peaks Suklese asemel saama Haapsalu linnapeaks (42)

Keskerakond (05), Karilaid. Tarmula

Keskerakonna Läänemaa piirkonna juhi Jaanus Karilaidi (pildil) sõnul ei lõhu Paralepa korruptsiooniskandaal Haapsalu võimuliitu, aga järgmine linnapea peaks Urmas Suklese asemel olema Peeter Vikman.

Karilaid leidis, et praegustes oludes võib Suklese ja Keskerakonna võimuliit Haapsalus jätkata. „Ma olen nüüd Suklesega ise korduvalt suhelnud ja positiivne on, et ta on oma viga tunnistanud,” ütles Karilaid eile Lääne Elule. „Viga tunnistati ja parandati.”

„Kogu juhtum näitab, et pärast kaheksat aastat aselinnapeana on Peeter Vikman valmis linnapeavastutuse võtmiseks. Selle juhtumi puhul ei lasknud ta sõpruskonna huvidel ja avalikkuse huvidel segi minna,” lisas ta.

Karilaidi hinnangul on Haapsalu linnajuhid saanud sellest juhtumist mitu õppetundi. „Esiteks peab linnavalitsus selgemalt fikseerima, millised on tema kohustused. Ei oleks tohtinud sellist lubadust anda, sest volikogu otsust ei olnud,” ütles ta. „On ka laiem õppetund volikogu liikmetele, et ametnikega suhtlemine ei tohi muutuda mõjuvõimuga kauplemiseks.”

Linnale on sellest juhtumist isegi kasu, sest see on õppetund, mis võib juhtuda, kui linna juhtimine ei ole läbipaistev. „See on näide, et koalitsioonivalitsused on paremad, et üks partner kutsub teise korrale, kui vaja,” ütles ta.

„Minu meelest oleme astunud poliitilises kultuuris sammu edasi, et ei panda pead liiva alla ega tehta ringkaitset, et midagi pole olnud, vaid kõik on avalik ja läbipaistev,” lisas Karilaid.

42 “Karilaid: Vikman peaks Suklese asemel saama Haapsalu linnapeaks”

 1. Epp Täht tunnistas ka vigu enne Riigikogu valmisi. Karilaiul on käsil manipulatsioon volume 2.

 2. Mis mees see Karilaid on, et tema leiab? Milliseid tulemusi tal on ette näidata? Tavaline soolapuhuja nagu ka Vikman. Ei saa hakkama abilinnapeana kuidas siis veel linnapeana hakkama saaks? Naljamehed olete. Minge tehke vahelduseks midagi kasulikku, värvige äärekive kollaseks vms.

 3. Nüüd peaks olema see aeg käes,kus omavalitsus ise otsustab,mitte ei jagata käskusid ühtepuhku pealinnast.

 4. Üks linnapea kandidaat on välja langenud,kelle peab asendama uuega.Värskemat verd paluks!

  • Hääletame Merle Mäesalu linnapeaks. Kena, nooruslik,aus, töökas,õiglane…mida veel tahta.

   • mulle ta ka meeldib, niipalju kui on võimalust olnud otse kuulata-suhelda, on mõistlik inimene.

 5. Karilaid on valitsuspartei aseesimees.

 6. Värsket verd saaks ainult väljaspool Haapsalut.Vahevalt keegi tahaks.Tuleb vanad hobused ikka vankrit edasi vedama jätta.

  • Merle pooldaja

   Merle ongi väljastpoolt Haapsalut. Merle on meitelt, Ridalast! Merle Suur-Haapsalu linnapeaks!

   • teite ja meite

    Teitelt küll, aga miks ta siis meitele linnapeaks nii kangesti trügib. Noh nüüd veel on arusaadav kui Suur-Haapsalu loodud, aga neli aastat tagasi oli tal ju sama soov. Minul pole tema vastu isiklikult midagi, aga eks ta on meitele ennast ise tutvustanud läbi arvamuste ning sõnavõttude, mis nii mõnegi mõtlema paneb. “Naised köögist” teda kindlasti ei valiks ning needki, kes turismindusega seotud.
    Aga ma usun, et ta saab suurepäraselt hakkama kui valituks osutub.. teite ja meite poolt.

 7. Just, viigimees, Täht OLEVAT vigadest aru saanud? See pläma, kuidas kõik on vigadest õppinud ajab südame pahaks. Tõde on see, et ei saanud oma vigadest aru Täht ega saa ka Sukles!!!!

  • Ärge öelge kunagi “ma eksisin”. Öelge hoopis”vaat kui huvitavalt välja kukkus”.Vigu ei ole olemas, on vaid erinevad tulemused.

 8. pange pook või kübe linnapeaks.
  siis saaks haapsalus aasta läbi avalikult manustada igatsugu jooke.
  autod keelataks ää –kumbalgi pole teist.
  ja üleüldse oleks elu lill–nagi neil praegugi:)

 9. karilaid vaata peeglisse poliitilsele muidugi NÜRI TEGELANE

 10. see veel puuduks!

 11. Vikman saab linnapeaks,tahate vöi
  ei. Ka Sukles vöiks jääda. Ei kedagi teist!

 12. Mäesalu ei saa linnapeaks,ta pole sobivast parteist,vaid IRL -st.
  Karilaiu meelest….
  Siis tulebki mängu Suur.

 13. Linn ees ja linn taga aga kas Suku ja Vikman oskavad-teavad ka midagi Ridala ehk siis hajaasustuse teemadel kaasa rääkida? Kiputakse ära unustama, et linnapiir hakkab vastu Matsalu lahte olema.

 14. Klassikaline võimujagamistrikk. Nagu Putini ja Medvedjevi venemaal. Kord oled sina president ja mina peaminister, siis sina peaminister ja mina president. Aga toiduahel töötab õlitatult edasi. Vahepeal on vaja lihtsalt rahvale tsirkust teha, et oleks mulje, nagu..oleks midagi.

  • Imelik/persona+non+grata

   “Selle juhtumi puhul ei lasknud ta sõpruskonna huvidel ja avalikkuse huvidel segi minna”
   “See juhtum” on pigem “ohverdus” valimiste eel võimuliidu jätkamiseks, kui sihikindla ja eetilise linnajuhtimise musternäide. Avalikkuse ja linna huvide teadmise ja arvestamisega on suuri probleeme mõlemal “liitlasel”.
   Täideviimise meetoditest ei maksa rääkidagi.

 15. Mul on küsimus, kas selleks, et linnapea oma viga tunnistaks, peame tooma meedia mängu? Kas see ongi poliitilises kultuuris samm edasi, et 8aastat kolitsioonipartneritena saite lõpuks aru, et läbi meedia on ainus võimalik tee, kuidas hoida ära midagi, mis ei ole õige? Siis tekibki küsimus, mis siiani on linnavalitsuse seinte vahel tehtud ja seal varjatud…..

 16. Sukles ei lasknud rohkem pagulastšurkasid Haapsalusse, see suur pluss juba tema kasuks. Järgimiste linnapeade kohta ei tea selgroo kohta midagi öelda hetkel

  • või oli see lollitamine, sest niikuinii poleks niipea rohkem saadetud, seda ka ei tea muidugi…

 17. MTÜ Pagula killti lihtsalt ära, sellepärast jäi asi katki ja siin pole Suklesega miskit pistmist.

  • ok, sain aru, et ta kirjutas nagu sots ministeeriumisse, et Haapsalusse rohkem ei mahu hetkel, aga eks see tunduski liiga ilusa muinasjutuna.

 18. Uskmatu+Toomas

  Sahker mahker on omavalitsustesse sisse programmeeritud.Ja vigade tunnistamine on ainult lollidele puru silmaajamiseks !
  Merlest võiks saada tõesti parem linnapea ainult selleks peaks Ta lõpetama kõik suhted selle iganenud IRL`iga.
  Haapsalu rahvas aga peab oma karistust arvatavasti edasi kandma paarisrakendi Suklese ja Vikmani näol.Mis puutub Karileri siis oli lootustandev poliitik seni kui kesk võimu juurde sai.Kohe koos võimule saamisega muutus retoorika,unustati varesemad lubadused ja hakati üha rohkem suurte kintsu kaapima.

  • Merle häda on see, et ta töötab maavalitsuses. Täiesti mõttetu muidusööjate organisatsioon, iga nurga alt rünnatav. Linnapeana oleks Merle ilma igasuguse kahtluseta parem variant kui Sukles-Vikman-Karilaid, vähemalt oleks tal huvi Haapsalu jaoks midagi ära teha.

 19. Kes mäletab, siis enne eelmisi valimisi rääkis Karilaid täpipealt sama juttu – Sukles ei kõlba kuhugi, linnapea peaks tulema Keskerakonnast. Kohe, kui hääled loetud, lepiti kokku, et Sukles jääb pukki. Karilaiul on Haapsalus ainult üks huvi – pääseda Riigikokku. Selle nimel lubab ta ükskõik mida. Haapsalu jaoks hukatuslik paar – Sukles & Karilaid. Ühe huvi on isklikke taskuid täita, teisel Riigikokku pääseda.

 20. Krilaid on absoluutne karjerist ja variser. Kas tõesti leidub veel mõni, kes tema juttu usub?

 21. peasekretär jagab ametikohti linnarahva raha eest.

 22. Kas tõesti mälu on lühike,et Vikmani vimkasid ei mäleta keegi?Loomade varjupaik Haapsalus valiti kõige loomavaenulikumaks,ja vastutav selle eest,et netihääletusega linnavalitsuse arvutivõrgust oli palju sohihääli antud endi päästmiseks,peeti nimelt Vikmanit.

 23. On kahjuks see küll, et enne valimisi on Kesk kõva Reformi (loe Suklese) vastane, pärast valimisi aga istutakse ilusti uuesti kokku. Ehk midagi ei muutu ka seekord. Kahe peale saavad nad kindla enamuse volikogus ja teistel jääb ainult osalemise rõõm.

 24. Kokkumäng, ja käsi peseb kätt.Endine maavanem on jälle alati Nigula – valla soojendavas pesas,kuni uus ots koidab.Varsti on ta meil siin linnavanem jälle, pange tähele.Sest Vikman pole eriti populaarne.

 25. Kõik need jutud Vikmani ja Suklese vastandamisest on puhas valimiseelne trikk. Nurga taga on mehed parimad sõbrad ja mängivad kokku. Vikman on ju tõeline hädavares, sellist küll linnapeaks ei tahaks.

 26. Mina oma rumala peaga arvasin, et uueks linnapeaks valmistatakse ette noort Saarevälit. Nüüd ei tule see muidugi enam kõne all. Nii suuri ärilisi huve kui Saaevälidel, pole küll vist ühelgi teisel Haapsalu ärimehel.

 27. Täpsustus. Merle Mäesalu pole enam ammu IRL liige.

 28. Ongi Mäesalu 8.st aprillist j u b a IRL -st väljas.

 29. Vikmanile kindel Ei

 30. On irl vöi ei,mäesalu ei kölba mitte.Ei sümpatiseeri rahvale.
  Liialt palju räägib teisi taga.
  Hr.Sukles vöiks jätkata linnapeana.

 31. Olaviga täiesti nõus

 32. Oled segane või, selline kekupüks linnapeaks….APPI

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.