Avakülg » Pealugu, Uudised » Äikesetorm purustas mitu ruuterit

Äikesetorm purustas mitu ruuterit (7)

Pühapäeval õhtul tabas Haapsalut ja Uuemõisat äikesetorm, mis purustas kodudes mitu ruuterit ja digiboksi ning muid vooluvõrgus olnud elektroonikaseadmeid.

Telia Haapsalu klienditeenindaja ütles Lääne Elule, et esmaspäeval teatati firmale kuuest purunenud ruuterist ja ka mitmest äikese lõhutud digiboksist. Klienditeenindaja ütles, et Telia ei hüvita äikesetormi tagajärjel tekkinud kahju, sest see on põhjustatud tarbija hooletusest.

Purunenud elektroonikaseadmeid on rohkem, sest kõik kliendid ei teatanud ilmselt oma õnnetusest kohe esimesel päeval telekommunikatsioonifirmale. Uuemõisas said enim kannatada Ploomi tänava ning Ehitajate tee ridaelamud.

Kortermajade elektroonikaseadmed on äikese eest paremini kaitstud, sest seal pinge ühtlustub. Eramajades on rikkeid rohkem. Selliste tagajärgedega äikesetorme tuleb igal suvel ette vähemalt paar korda. Võimalike kahjustuste vältimiseks soovitatakse võtta äikese ajaks vool hoone peakaitsmest välja.

7 “Äikesetorm purustas mitu ruuterit”

  1. vat ei aita ka peakaitsmest välja võtmine :( kas tõesti Telia ei leia lahendust olukorrale?

  2. Ruuter ei saa kuidagi katki minna kui elektri ja andmeside kaablid seinast välja võtta. See on elementaarne.

  3. küll pühapäeval äikesetormi ei olnud! Haapsalus ma mõtlen.

  4. Pühapäeval lõi äike ainult üks kord ja LE nimetab seda äikesetormiks.
    On ikka tase.

  5. sõnade kalambuur, kas telia on kehtestanud ja seletanud lepingus, millal on lihtsalt võrgu ülepinge, millal äikesetorm, millal orkaan, millal ülemaailmne veeuputus jne.põhjendada kõike tarbijapoolse tegemata jätmisega on neile igati mugav ja tulutoov

  6. Soovitan Teliale eadaega ütelda ja liituda , ükskõik, millise Interneti pakkujaga. Midagi ei ütle üles ja kõik tötab alati. Telial nagu vahelduvvool-kord on ühendus, siis jälle ei ola

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.