Avakülg » Arvamus, Pealugu, Uudised » Peeter Vikman: hea Merle, kui on küsimusi – küsi ikka!

Peeter Vikman: hea Merle, kui on küsimusi – küsi ikka! (49)

Peeter Vikman Peeter Vikman. Foto: Arvo Tarmula

13. juuli avaldas Lääne Elu Haapsalu linnavolikogu liikme Merle Mäesalu jutukese pealkirjaga „Merle Mäesalu: linnavalitsuse segased teed” alustades volikogu koosolekul päevakorras olnud infotunnist.

Kõik volikogu istungid on järelvaadatavad ja iga huviline saab ise infotunnis räägitu üle vaadata. Alustasin infotundi eelmisel päeval ilmunud LE juhtkirja „Kannatuste karikas” mainimisega tuletades meelde, et kõigil neil „kannatustel” on siiski suur ja üllas eesmärk ja „kannatusi” vääriv lõpptulemus. Väga suur hulk vee- ja kanalisatsioonitorustikest saab uuendatud, Haapsalu soojaettevõte teeb olulisi investeeringuid soojavarustuse paremaks tagamiseks ja linn omalt poolt lahendab ühe tülikama liiklussõlme. Lisaks torustike vahetusele saavad seonduvalt  korda ka mõned tänavad. Nurme tänav on saanud uue asfaltkatte, Rüütli tänav on suures lõigus täielikult uuendatud ja  Tamme tänavast suur osa on saanud uue teekatte.

Miks Merle Mäesalu linnavolikogu liikmena on pidanud paremaks oma küsimused LE vahendusel esitada ja pole seda teinud muul kättesaadaval moel, jääb mulle arusaamatuks. Ka volikogu infotunnis jäi 10 minutit täitmata, kuna polnud küsimusi. Vastustega septembrini volinik oodata ei läbe ja soovib neid enne,  siis vastan. Küsimusele, kas vastab tõele, et projekteerijal Tinter-Projekt OÜl pole vajalikku projekteerija kutsetunnistusega töötajat, vastaks volinikule, et ei vasta tõele. Esitada kontrollimata valeväiteid, et linn teeb ebapädevaid lepinguid, on solvav linnaametnike suhtes, kelle igapäevatöö on hangete läbiviimine ja lepingute ettevalmistus.  

Lugejale teadmiseks, et Tamme tn – Tallinna mnt ristmiku projekteerinud Tinter-Projekt OÜl on projekteerimise tegevusluba olemas. Ettevõte poolt on projekteeritud ka linna pearistmik ja kogu Tallinna mnt ja Jaama tänav. Tamme ristmik on osa suurest projektist. Projekti liikluskorralduslikule osale on andnud ekspertarvamuse IB Stratum prof Dago Antovi allkirjaga ja kinnitanud, et projekti järgi on kõik korras ja kardetud takistusi vasakpöörde raja puudumisega ei teki.  9. novembril 2016 toimunud linnavalitsuse liikluskomisjoni ja volikogu kommunaalkomisjoni ühisel koosolekul anti samuti  heakskiit Tamme ristmiku projekti liikluskorralduslikule osale. Voliniku väide, et on tehtud ebamõistlik liikluslahendus, ei ole põhjendatud. 

Küsimusele, mida võtab linnavalitsus ette Haapsalu tänavatel kaevetööde tähtaja ületamise puhul, saab vastuseks öelda, et tööde tähtajad fikseeritakse töövõtja ja tellija vahelises lepingus. Linnavalitsus väljastab kaevamisi nõudvate tööde teostamiseks  kaevelubasi vastavalt eeskirjale. Peale kaeveloa lõppemist on kaevaja kohustus taastada pinnakatted 15 päeva jooksul või kui taastamine pole võimalik, näiteks ilmaolude tõttu, siis võib teha ajutise taastamise kuni kaheks kuuks. Talvisel ajal pole asfaltkatete taastamine võimalik ja seda ka ei nõuta.

Peeter Vikman, Haapsalu aselinnapea


Vt ka: "Merle Mäesalu: linnavalitsuse segased teed"

"Juhtkiri: kannatuste karikas"


 

49 “Peeter Vikman: hea Merle, kui on küsimusi – küsi ikka!”

 1. Palju nüüd tipp MANAGEERE välja ilmub?

 2. Kalda tee jääb nagu sea songerma? Täiesti konarlik tee ja muhklik?!?🚘🚗🚚😱

 3. Aselinnapea on vastanud voliniku küsimustele korralikult, mina olen rahul, iga töö võtab aega ja vahepeal tuleb ebamugavused ära kannatada. Nüüd tuleks volinikult küsida mida tema on linna heaks teinud peale sõrmedega klahve toksides oma valimiseelsete nupukeste treimisel.
  ..

 4. Valvevingujad jälle platsis.See on
  ju tore,et pea igal pool on üles
  kaevatud s.t. suur töö on käsil ja
  pole kahtlustki,et need tööd tehtud
  saavad ja meie linn muutub veel
  kaunimaks ja esinduslikumaks.Praegu
  tuleb lihtsalt säilitada rahu,sest
  kui Peeter Vikman midagi teeb,saab
  see tehtud hiilgavalt.Teist nii
  tublit ja hakkajat meest annab
  otsida. Aga hea Merle püüab püsida
  pildil,muud midagi,valimised ju
  tulekul.

 5. See vist mahukaim uuseestiaegne trasside remont.Kiitus Peetrile asjaajamise eest ja kannatlikust.

  • Oled vist uuslinlane, sest ei tea, mismoodi aastaid tagasi toimusid suured kaevetööd ja kõik toimus läbimõeldult ning ehitaja teadis, mis on tähtaeg, aga see mis täna toimub on jubeduse tipp.

 6. Kiita või mitte kiita, aga linnapeaks see mees ei sobi.

 7. No selline ula-mula jutt aselinnapea poolt näitab, et mees pole seda ametit küll väärt.

 8. Oi Peetrike – Peetrike, jälle sulle liiga tehtud. Ära nuta, küll ajad muutuvad ja tahaks loota, et küllap saad ükskord sellest tänamatust ning hinge murdvast ametist ka priiks

 9. Eh mis jutt mehelt. Ei saa ja oi kui tublid me oleme jne. Jube vale amet on sellel mehel. Aeg oleks pühenduda oma põhitööle e. siis õhumüümisele. Terve mõistusega inimestele see jutt on ilmselge mula….

 10. Tulevaseks linnapeaks saab meil
  Peeter Vikman.
  Ega teda peagi eriliselt kiitma,
  tööd ja tegemised räägivad ta eest,
  ta on töökas,aus ja tubli,
  sihikindel mees.

  • Ei me teda linna taha
   saab ta liiga lihtsalt raha.
   Linn see laguneb ka keeb
   auklikud on meie teed.
   Vabanduste peale äss
   on see usuhullust päss.
   Oleks mees ja teeks siis ära
   aga ei, ta ainult plärab.

  • Räägi aiast, mitte aiaaugust. Vikmani sihikindlus väljendub selles, et kui ei oska, siis ei taha, ega õpi ka…

   • olgu peale, et mees ei oska, ei taha, ega õpi ka ja ta on sobimatu sellesse ametisse. Kui kõik nii mõtlevad, siis on ju aeg seda muuta, seda enam, et tulekul on uued valimised. Me saame ju selle vea parandada ning valida inimese, kes sinna sobib.Miks rahvas on siis samasuguste omadustega-lollilt sihikindel, valides ikka ja jälle selliseid, kes ei oska, ei taha, ega õpi ka…aru ma ei saa.

  • Palju sulle Marikene ka makstakse selle arulageda kiidulaulu eest, mida sa peale igat linnavalitsuse ämbrit siia kirjutama tõttad?

 11. Ei saa aru mida Vikman tõestada tahab? Kas tõesti temasugune mees ei saa ikka veel aru, et maksumaksjad ei ole mitte tema jaoks, vaid tema on ametis maksumaksjate jaoks ja ei ole mõtet lauslollust suust välja ajada. Kui isegi erihariduseta naislinnavoliniku jutt teedeehitusest on rohkem selge, siis see näitab veelkord, et Vikman ei ole oma ametis pädev. Vaatasin ka veidi neid volikogu materjale ja võin öelda, et vastupidiselt Vikmani väitele, et Mäesalu oleks võinud need küsimused esitada otse volikogus, siis kui Vikman ka mäletaks, on just Mäesalu see volikogu liige, kes muretseb linna teede-tänavate olukorra üle ja on esitanud Vikmanile aeg-ajalt samalaadseid küsimusi. Aga mis te arvate, mis sealt vastuseks on tulnud – asfalteerimistööde tähtaegades tühjad lubadused, selgusetus linna tänavate korrastamise plaanides, mingi häma Jaama oja silla ehituses jne On see aselinnapeale kohane?

 12. Muidugi Merle muretseb- vaata kui peene kontsaga kingad tal on.

 13. Aga kes Haapsalu linnavalitsuse (ase)linnapeadest on üldse pädev oma kohale? Mis sest Vikmanist üksi kiruda kui teised veel hullemad lambukesed.

 14. Üks enesest lugupidav inimene ei
  tule teist inimest siin avalikult
  söimama.Paistab,et üksainuke vötab
  pidevalt söna.Tahab ise linnapeaks
  vöi? Justnimelt,valimised tulekul,
  valime Haapsalu linnapeaks Peeter
  Vikmani.

 15. Üks enesest ja teistest lugupidav mees ei jaga katteta lubadusi vaid teeb oma tööd nagu peab.

 16. ei kommentaari

  No nii poliitikas vist läbi küll ei löö, et midagi ei luba või kui lubad, siis lubadused nii pisikesed, et ajab ennastki naerma. Üks mees ütles kunagi ühe väga ilusa lause.”ei kommentaari”. Kui keegi küsib kas lubate, siis tuleb vastata, et ei kommentaari…pärast pole kellelgi midagi ette heita. Nii teeks mina kui saaksin linnapeaks…

 17. Ehk seletad, mis seos on järgneval mõttekäigul – Voliniku väide, et on tehtud ebamõistlik liikluskorraldus ei ole põhjendatud. oktoobrist kuni 15.maini pole asfaltkatte taastamine kohustuslik. Hüppad nagu konn mättalt mättale oma mõttesähvatusteha. Ei saa aru mina omavahelisest seosest ebamõistliku liikluskorralduse ja asfaltkatte taastamise mittekohustuse vahel. Meil ju juulikuu ja asfalt maas või on oodata veel mingeid üllatusi?

 18. Vikmani vastus on kirjuatud klassikalises Suklese stiilis – leia kriitikast mõni komaviga, ilgu selle kallal nii et vähe pole, probleemidest vaata mööda. Mina linnakodanikuna tehaksin vastust 500’000 teemale. Niisiis, härra Vikman, äkki vastate!

 19. Karilaid oleks Suklesele paras vastane ja tõenäoliselt ka Karilaid linnapeakandidaadina valimised võidaks. Vikmanist ei arva midagi ja linnapeaks teda ei vali.

 20. paneme 100 kommentaari täis, siis saab Merle kindlasti linnapeaks

 21. Huvitav mis siis oleks kui need kes kritiseerivad nii kangesti oleksid ise elus nii kõrge koha peale jõudnud millised oleksid nende otsused ??????????????

  • Mida sa nüüd öelda tahtsid? Mõla maha ja kannatada lauslollusi või? Seda võid sina nii teha, kui näed kõike ümbritsevat ainult värvilistes toonides. Enamuses siinsetest kritiseerijatest ja ühtlasi maksumaksjatest, näevad, et nendega lollitatakse nendi endi raha eest ja sellega nad nõus ei ole.

 22. hea on salaja nurgataga haukuda aga kui peaks oma nime avalikustama siis on püksid täis

  • Loen ja imestan, kes oli küll Vikmani eesti keele õpetaja ja kuidas ta sellise keeleväljendusega kõrghariduseni jõudis? No lugege vaid ridu tema kirjast – “Küsimusele, mida võtab linnavalitsus ette Haapsalu tänavatel kaevetööde tähtaja ületamise puhul, saab vastuseks öelda, et tööde tähtajad fikseeritakse töövõtja ja tellija vahelise lepinguga” (????!!!!) Oi Peetrike Peetrike, kas tõesti valmistab sulle raskusi vastamine juba nii lihtsatele küsimustele? Peeter, sa oled jaganud neid lubadusi asfalteerimistööde lõpetamisest iga väikese aja tagant ja on olnud ka selline kord, kui sa käed üles tõstsid ning ütlesid – ma ei tea millal? Kui ei tea, siis nii palju võiksid ikka teada – on õige aeg oma amet maha panna ja otsida uus võimetekohane töökoht!

   • Kuna küsija küsis kaevetööde kohta, siis vastus on, et linn kaevetööde tellimisega ei tegele ja tähtaegu ei sea. Mis jäi arusaamatuks? Kui kellelgi on vaja linnas kaevata, siis väljastatakse kaeveluba, mis tagab muuhulgas ka selle, et ei purustata kaevamiste käigus muid korrektselt ehitatud maasiseseid rajatisi. Tööde tellija küsib kaeveluba tööde tegemiseks vajalikuks ajaks ja võtab endale kohustuse peale tööde lõppu taastada endine olukord.

    • Imelik/persona+non+grata

     See tähendab? Kaevetööde tegija võib linnalt vabalt saada pooleks aastaks kaevetööde loa 100m trassi asendamiseks? Koos liikluse takistamise ja ümbersuunamisega kõrvaltänavatele, tee üles kaevata ja jätta 5 kuuks ootele (põhjustades ümberkaudsetele püsivalt ebamugavusi)?
     Linnale see huvi ei paku? Kas kohustuse alla käib ka sellise olukorra tõttu kannatada saanud kõrvaltänavate katendi taastamine või ajab linnavalitsus selleks käe kannatanud maksumaksja rahakotti?

     • Kas sa ei saanud aru, et linn kaevetöid ei tee. No Vikman ja sukles ei võta labitat kätte ja ei kaeva. Vikmanilt ju igati arukas vastus. Arukas mees see Vikman.

     • vanasti öeldi, et üks loll oskab rohkem küsida kui 100 tarka vastata.

     • Imelik/persona+non+grata

      Kui pisike on inimese aru, kes loeb mu küsimustest välja Suklese ja Vikmani labidaga vehkimise ning kui pädev on tema hinnang? Erinevalt “arukast ja targast “, kes saab vastamise/vastutamise eest palka olen
      mina alati valmis “hättajäänut” aitama.
      Kaevetööde tegija saab linnalt kaevamisloa, milles linn esitab vastavalt
      “kaevetööde eeskirjale” kaevetööle esitatavad tingimused ja esindab seejuures linna huve. Seega Vikmani väide- linn ei vastuta- ei vasta tõele.
      Siin tutvumiseks -https://www.riigiteataja.ee/akt/13283129
      Väljavõte järelemõtlemiseks – ” Kaevetöö tuleb teostada tehnoloogiliselt võimaliku lühima aja jooksul ja teekatet vähimal kahjustaval viisil. Kaevetöö tegija on kohustatud kaevetööga rikutud maa korrastama”

     • Ise selline geenius aga naljast aru ei saa. No kui’s siis nii.

  • Kui kaevamistööd toimuvad linna teedel ja tänavatel, siis linn peaks kohaldama “Teede ja tänavate sulgemise maksu”, mis distsiplineerib eelkõige kaevetööde teostajat. Ma ei saa aru, mis jura see Vikman ajab?

   • Vikman ajab seda jura, et kui ühele põsele lüüakse siis keera ette teine põsk. Ilmselt oma töö korraldusel lähtub samast ideoloogiast.

 23. Linnapead ju rahvas ei vali! Selle töö teeb edukalt ära volikogu. Tähtis on lihtsalt sobiv volikogu kokku saada.

 24. “Markantse alguse sai see 2015. a, kui linnavalitsus unustas riigilt taotleda 500 000 eurot transiitteede toetust”.
  See on küsimus, millele ei ole siiamaani selget vastust antud.
  Kes oli see linnaametnik?

 25. Kunagi oli linna kodulehel võimalik esitada linnaametnikele avalikke küsimusi, millele siis ka avalikult vastama pidi. Jube kiiresti kaotati see võimalus ära, kuna küsimused muutusid “valusaks”. Kui nüüd ilgutakse siin kommentaariumis siis ei tasuks väga kedagi sellepärast risti lüüa. Lugupeetud linnavalitsus on ise teinud selleks kõik, et maksumaksjatest eemal hoida. Siis kui maapind juba jalgeall põleb ja tullakse välja mingite lubadustega (mis reegilna paika ei pea) näitab veelkord, et aeg linnavalitsuse tuulutamiseks on küps. Iseasi kes sinna asemele panna…….

  • Mul on nii palju tegemist oma eluga, et tule meeldegi, et selline koht nagu linnavaletsus olemas on.

 26. Anonüümsele 12.48

  Sinu kõnekäänd selles kontekstis oleks hoopiski – üks tark oskab nii targalt küsida, et 100 lolli ei oska vastata.

 27. Seesugused muinasjutud, milliseid vestab Vikman on väga halva lõpuga, soovitan neid mitte kuulata. Soovitaks parem lugeda F.R. Kreutzwaldi lugusid.

 28. Merle võiks ühe ajajärgu linna juhtida küll. Asjalik ja empaatiline inimene vahelduseks linna juhtimas.

  • Arvan samuti, et Merle on hea valik. Olen aeg-ajalt jälginud ka volikogu ülekandeid ja peab ütlema, ajab arukat juttu, mille peale hakkab Sukles ja Vikman tihti vahtu suust välja ajama. Tädi valdab teemat ja pole suu peale kukkunud.

 29. Ega Peeter Vikman on elu aeg selline kahepalgeline vennike olnud. Õhtul läheb kiriku ja palub patud andeks. Täiesti süüdimatu ja naerul näoga tüüp. Liputaks olemasolevale võimule saba ainult. Üks skandaal ajab teist taga. Määsalu sama sugune.

 30. to betoonil 21.27

  On sul ka teema kohta midagi öelda või juba ükskõik ja laksu all. Vikmanilt aga küsiks küll – kuidas üks hanke pakkuja oskab hanget korraldada nii, et hanke võitja loeb ka tähtaega, aga teine pakkuja ei jaga maast ega ilmast. Esimese puhul mõtlen ma soojaettevõtet – lubas, et soojakatkestus algab 27. juunil ja soe vesi taastub 18. juulil kell 19.00 ja nii oligi. Teine ettevõte – Haapsalu Veevärk ja selle juhataja ning Vikman muudkui jagavad lubadusi ja ei saa kuidagi ennustustega hakkama. Vahe ilmselt selles, et soojaettevõte ei ole linna ettevõte, aga veevärk on ja esimeses töötavad oma eriala spetsialistid, kel ka nõudlikkust aga linnavalitsuses ja veevärgi juhtkonnas sosssepad.

 31. vvvgis vist parteilased

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.