Avakülg » Arvamus, Uudised » Juhtkiri: suveaeg nõuab kannatust

Juhtkiri: suveaeg nõuab kannatust (22)

LE-25-logo2

Ameerika autode pidu on Haapsalus peetud 2004. aastast. Kunagisest Augustibluusi osast on välja kasvanud üks meie linna omanäolisemaid ja suurejoonelisemaid meelelahutusi. Alati on olnud aga neid, kes on tahtnud, et see üritus Haapsalust kaoks.

Ka tänavu lõi autode pidu, täpsemalt selle lõpurongkäik läbi linna Haapsalu rahva kahte leeri.

Lääne Elu online-uudis sedastas, et rongkäigu ajal oli terve vanalinn ja kaubamaja esine autodest umbes ning liiklus häiritud.

„On aeg see kohalikke terroriseeriv jamps kinni panna,” leidis kohe esimene kommentaator Lääne Elu veebilehel. Puhkes sõnasõda, kus süüdistati üksteist laiskuses ja liigses tundlikkuses, linnavalitsust ja korraldajaid mugavuses ja viitsimatuses liiklust korraldada, osalejaid hoolimatuses ja ülbuses. Kokku üle 70 kommentaari, millest oli mõni nii vänge, et tuli kustutada.

Teate, on inimesi, kes kaebavad, et väljakutsele sõitva kiirabiauto sireen häirib nende rahu, ja kutsuvad politsei poistele, kes taovad õhtul jalgpalliväljakul palli. Päris igast asjast võib leida midagi negatiivset, millega rahulolematu olla.

Haapsalus on kõige rohkem viis-kuus suurt linna kaubamärgiks kujunenud üritust, mis igaüks kestab kuni kaks päeva. Kas ei ole meil jaksu kümmekond päeva aastas tavalisest veidi erinevat elukorraldust välja kannatada?

Muidugi peab autoparaadi korral jälgima ohutust, aga tuleb hinnata ka lusti ja spontaansust, mis rongkäik igal aastal pakub. Kui muidu jääb suur osa „ameeriklaste festivalist” linnusesse piletimüüri taha, siis just läbi linna kulgev kõigile tasuta paraad on ühenduslüli põnevate autode omanike ja haapsallaste vahel.

Peatänavat ääristanud rõõmus ja elevil rahvahulk näitab, et Ameerika autode peost osatakse Haapsalus lugu pidada. Küll talvel jõuab vaikust ja rahu nautida.

22 “Juhtkiri: suveaeg nõuab kannatust”

 1. Kas see ongi LE tase? Küsimus ei ole ju ürituste toimumises või mittetoimumises vaid ürituste organiseerimise ja korraldamise üldises võimekuses. LE räägib aiaugust kui teised räägivad aiast. Olles käinud väga paljudel erineva suurusjärgu üritustel siis ürituste organiseerimise keskmine tase ei ole küll Haapsalu jõudnud ning tänu sellele, et üritused on ikkagi väikesemastaabilised siis on probleemid veel mitte katastroofilised. LE aga jõudu põhjustest kirjutamisel, aga mitte õllehindade ümber jauramisele. Kvaliteeti oleks rohkem vaja:)

 2. Nõus LE-ga.Pole siin vinguda midagi,ei midagi hullu.Varsti on võimalus 9 kuud ja rohkemgi täielikku parkimist ja üksindust nautida.

 3. Täiesti nõus eelkõnelejaga. Nõuab kannatust aga nõuab ka rohkem tööd ja mõtlemist korraldajatelt ja linnalt.

 4. organiseeri nii või teisiti,ikka on neid kellele miski ei sobi.Lõpetame siis üldse sellised üritused.Saate rahus parkida ja oma leivad-saiad osta.

 5. õite anonüümsete kommentaaride kirjutamise võimaluse ja ongi rahu majas. See räuskamine mis praegu toimub ei näita sugugi ajalehe menu.

 6. Olge üsna rahulikud! Need sada või kakssada, kes kiunu tõstsid, neid pole vaja tähelegi panna, sest enamus on üritusega rahul!

 7. Eks siis kannatame ära need hoovidesse kusevad paksud soomlased ja räuskavad “ameerika” fännid. Lihtsalt huvitav kas need samad “külalised” oleksid sama dolerantsed kui kallis eestlane nende hoovi oma silmeall kusel käiks. Vaevalt. Üritusel ja üritusel on vahe. Paraku antud kontingent ei hinda meie liiklusseadust ega kohelike elanike õigust puhtusele ja kodurahule. Just, kannatame ära aga milleks peaks?

  • Kulla 19.01,eks iga rahva hulgas on ahve, ja eriti eestlaste hulgas, kes tihti ei viitsi isegi peale oma auto täislaadimist kaubakäru tagasi viia. Seekordsed A- autode päevad olid meeldejäävalt korrektsed ja huvitavad. 3 kuud suve aitab väga paljudel oma äri elus hoida. Ning võrreldes paljude teiste EEsti linnadega on Haapsalu väga ilus.

   • Eks ta ole. Selleks, et nautida melu tuleb juua ennast mällu. Mina elanikuna olin vanalinnas enne neid üritusi ja makse maksan aasta ringi, mitte 3 kuud aastas. Kordan, mul ei ole üritusete vastu midagi aga kui asi hakkab läbu mõõtmeid võtma siis ajab hinge täis. Miks ühtedele kehtivad seadused ja teistele mitte?

  • Koerte värvimise töökoda

   See , et keegi paks kusi hoovi , on tagajärg. Kas keegi nägi Vanalinnas viitasid , mis viitasid WC-le? Mind häirib hoopis see, et tasapisi arendatakse teemat Haapsalu kiusliku ja pahatahtliku linna kodaniku kohta. Milleks? Näiteks juhtub nii, et ABC korraldajatel saab villand Haapsalu linnavõimu apaatsusest ja viib ürituse mujale, siis linnavõimul on võimalus lihtsalt oma tegevusetusest tekkinud jama kiusliku linna elaniku kaela ajada.

 8. pealkiri võiks olla: suurüritus nõuab korraldamist. Miks peaks kannatama korraldamatust?

 9. Imelik/persona+non+grata

  LE-st selgub, et meil on mõni suveüritus, mille nimel peabki kannatama “lusti ja spontaansust”.
  Minu eelnevas teemas püstitatud küsimus oligi, et kes peavad kannatama ja
  millise määra või teoni?
  Ehk kas eelmise teema lõpus sõnavõtnud kodanikud võivad “spontaanselt” lustiga tegutsema asuda?

 10. Eks Kiir lootis ka rahvale marjukest ette valades, et lõpuks tema poolt hääletatakse.

 11. Ilusti öeldud. Alles see oli kui kogu Eesti rahvas oli nõus kannatama ja kasvõi kardulakoori sööma,peaasi saaks ainult vihatud nõukogude võimust lahti. Edasi kannatasime 20 aastat reformierakonda,Kannatame pagulasi ja NATOt.Ja nüüd siis manitsetakse meedias kannatama suve kuna Külalised tahavad pisut lõbutseda….

 12. Palun,Lääne Elu toimetus,lõpetage tõesti see anonüümse kommenteerimise võimalus ära. Vastik lugeda,kuidas iga teema juures ühed ja samad inimesed ropendavad,sõimavad,laimavad ja õhutavad viha.

 13. Esiteks, see kes palub anonüümsete kommentaaride lõpetamist, võiks ise oma nime avalikustada.
  Teiseks, ma ausalt tahaks teada, mitut üritust on nurisejad ise korraldanud, sest enne kui pole ise teinud, ei oska adekvaatselt hinnata.
  Kolmandaks, ma olen alati suurürituste ajal, mis mulle ei meeldi, linnast lahkunud – võtan või telgi ja naudin rahu ja vaikust, palju kulub.
  Neljandaks, palun vaadake laiemat pilti, enda nina otsast kaugemale – aeda urineerimine pole ilus, aga… siia võiks kirjutada veel mitu argumenti.
  Viiendaks ja viimaseks – üleüldse võiks olla sõbralikum, ausam, julgem oma igapäevaelus!

  • õlgu kehitama. Mida selle steitmendiga siis nüüd õieti öelda taheti… Et lubage oma aeda pissida ja olge seejuures sõbralik? Põgenege oma kodust, kuna linna vallutavad ebaviisakad ja kultuuritud tulnukad? Jne jne

 14. Ilmselt ei oleks kellelgi midagi suurürituste vastu, kui korraldamine oleks omal kohal. Toimuvad ju mingid ümarlauad suurürituste teemal? Mida seal otsustatakse või ollakse koos vaid põhjusel, et linnuke kirja saada?Linnaelanikelt palutakse kannatust…see on siis kannatus selle pärast, et ametnikud ei suuda oma tööd teha? Kõige selle möllu keskel ei saa unustada, et ei saa pidutseda nii, et see takistab teiste tööd. Kõik need, kes siin hurraa hüüavad ei oleks ilmselt enam nii happyd,kui ummiku tõttu kiirabi hilineks? Aga nii täpselt nende suurürituste ajal on olnud, parkimine on takistuseks ka neile,kes peomöllu keskel peavad tööd tegema, nende tööd ei ole võimalik linnast välja suunata. Või seiskame selleks ajaks ka bussiliikluse, operatiivsõidukite liikumise jne?Inimesed ei oota midagi muud, kui et tegeletaks ka korraldusliku poolega.

 15. Ürituste Haapsalus korraldamine on väga hea!
  Korralduses on mõned kitsaskohad, kui need lahendatud saaks, siis oleks rahul kohalikud ja külalised samuti.
  Aga teemaga on vaja tegeleda, mitte rahulolematuid vingujateks nimetada. Jõudu LV, järgmine nädalavahetus on teil nii mõndagi tõestada!

 16. uskmatu+toomas

  Keegi kirjutab “Alles see oli kui kogu Eesti rahvas oli nõus kannatama ja kasvõi kardulakoori sööma” ! Ei lubanud mina kartulikoori süüa ega midagi veel hullemat,samuti ei virise ka ürituste üle – lihtsalt hoian nendest läbustajatest eemale,on ju suvi ja Haapsalu ümbrus on ilus.
  Kas meie linna eeotsas on Sukles või Kolla Kükametsast ei ole minu arvates vahet kuna puudub raha aga kui raha saadakse küll siis leitakse sellele linna tänavate korrastamisest parem kasutus .
  Kõik armastavad Sveijki tsiteerida aga mina pakuks välja hoopis Emil Zolaa romaani “Tuli”-“Si.. silmini,kus. kõrvuni edasi mehed si.. sisse “!

  • kui üks tark aju poleks mõtlema hakanud, et kes need kartulid ära sööb oleksime endiselt leppinud kartulikoortega ning valmis ohvreid tooma. Eks pidu tulebki selleks panna, et nüristuks meel… nagu laulab Meie Mees. Teadmised on kõik kurjast nagu räägitakse, mida vähem tead, seda kergem elada.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.