Emma Kathrina Hein võitis TV 10 olümpiastardi finaalis 1. koha

Kaie Ilves

kaie@le.ee

19239546_10213363676790119_1770735447_n

Edukad mitmevõistlejad koos juhendajatega. Erakogu

Eesti TV 10 olümpiastardi finaal peeti Kärdlas väga muutliku ilmaga. Saime tunda tugevat tuult ja vihma ning natuke päikest.

Tulemused olid sellest hoolimata suurepärased.

Nooremate kuni 12 aastaste tüdrukute kuuevõistluse favoriit oli Emma Kathrina Hein, kes oli võitnud kahel etapil tänavu 60m tõkkejooksus ja teivashüppes. Emma võistlus algas palliviskega, kus ta sai alavõidu 45.37ga. 60 m jooksis ta 8,93, kaugushüppes tuli uus isiklik rekord 4.68.

60 m tõkkejooksus sai ta paremuselt teise tulemuse 10,14ga.

Emma  võitis kõrgushüppe 1.44ga ja lõpetas 600m jooksu 1.57,78ga. Kokku 4696 ja kindel esimene koht 45 mitmevõistleja seas.

Noorema astme parima auhinnaks sai Emma traditsiooniliselt rulluisud.

Teine meie väga tubli võistleja Kleer Jaani sai kuuenda koha 4182 punktiga. Tema parim koht oli kõrgushüppes kolmas koht 1.44ga.

Nooremate poiste üheksavõistluses oli väga tubli Tanel Toomemägi, kes sai 4346punktiga 14. koha 37 võistleja seas. Taneli parim tulemus oli palliviskes, kus ta sai 48.51ga kolmanda koha.

Kuni 14aastaste tüdrukute kaheksavõistluses olid medalikonkurentsis ka meie tüdrukud. Keity-Liina Kallas tegi kahel alal uue isikliku rekordi, hüpates kõrgust 1.60 ja teine koht ning kaugushüppes 5.08. 60m tõkkejooks 10,00 ja 600m 1.51,68.

Kahjuks segas valutav selg seekord heiteid ja tulemusega 6396 pidi Keity-Liina leppima seitsmenda kohaga 44 võistleja seas.

Maily Märss tegi uue isikliku rekordi palliviskes 50.23ga, 60 m tõkkejooksus 10,04 ja 60 m jooksus 8,67ga ning sai 5786 punktiga 12. koha.

Vanemate poiste üheksavõistluses oli Kristjan Lebedev 4378 punktiga 23. Eriti võiks kiita tema 1000 m meetri isiklikku rekordit 3.21,73.

Koolide võistlus kujunes eriti pingeliseks. Suurematest koolidest sai finaali 15 tugevamat ja väikestest pääses finaali võistlema viis kooli hooaja jooksul kogutud punktide alusel. Ridala põhikooli ja Uuemõisa algkooli ühendvõistkonnal läks sel aastal eriti hästi – väikeste koolide arvestuses teine koht. Laste juhendajad olid Kaja Ladva ja Silvia Ladva.