Avakülg » Pealugu, Uudised » Omavalitsused lõid Lääne-Eesti arenduskeskuse

Omavalitsused lõid Lääne-Eesti arenduskeskuse (13)

Jüri Ott (urmas lauri)

Kullamaa vallavanem Jüri Ott juhib äsjaloodud Lääne-Eesti arenduskeskuse nõukogu. Foto: Urmas Lauri

Põhja-Läänemaa omavalitsused asutasid Lääne-Eesti Arenduskeskuse, mis võtab üle nii praegu tegutseva Läänemaa arenduskekuse kui ka maavalitsuse arendusosakonna ülesanded.

Asutajate hulgas on kõik kaheksa Läänemaa koosseisu jäävat praegust Põhja-Läänemaa omavalitsust.

Sihtasutuse 11liikmelises nõukogus sai viis kohta Haapsalu-Ridala ja sama palju kohti ka tulevane Lääne-Nigula vald. Üks koht nõukogus kuulub Vormsile.    

9. juunil peetud sihtasutuse nõukogu esimesel koosolekul kinnitati nõukogu esimeheks Jüri Ott ja aseesimeheks Urmas Sukles.

Esimesel nõukogu koosolekul otsustati teha ka Lääne maavanemale ettepanek ühendada äsjaloodud Lääne-Eesti Arenduskeskusega praegu tegutsev Läänemaa Arenduskeskus (LAK). Lääne maasekretäri Kristel Jupitsa sõnul peab ühendamiseks nõusoleku andma vabariigi valitsus.

Loodud sihtasutuse eesmärk on toetada omavalitsuste konkurentsivõime suurendamist, aidata kaasa säästlikule ja jätkusuutlikule arengule ning algatada ja ellu viia selleks vajalike tegevusi. 

Kristel Jupits selgitas, et sisuliselt jätkab loodud sihtasutust seda tööd, mida LAK on seni teinud ettevõtluse poolel ning sellel lisanduvad maavalitsuse arendusosakonna ülesanded.  „Ühendamise eesmärk on see, et olemasolev teave kaduma ei läheks ja riik saaks pärast maavalitsuste kaotamist oma tedamised ja ülesanded üle anda,” ütles Jupits.

13 “Omavalitsused lõid Lääne-Eesti arenduskeskuse”

 1. Täpselt nii oli ette näha. Kõik ametnikud kes maavalitsusest koondatakse (või eks vallavanemad) teevad või neile tehakse uus töökoht maksumaksja raha eest. Uskuge meie riiki,koondame maavalitsuse..hoiame raha kokku. Nali lollidele.

 2. Eks ta veidi imelik käitumine ole tänaste omavalitsusjuhtide poolt. Kohe-kohe valimised tulemas, aga vanad tahavad kohe kindlasti jääda piruka (loe raha jagamise) juurde. Iseasi aga kas sellised soovid uutele võimukandjatele korda lähevad.

 3. kellele üle anda, mingile sihtasutusele, tule taevas appi, ei ole enam üldse korda ega selgust maa peal, Läänemaal kui haldusüksusel peab olema ka mingi valitsus, mitte ei tea mis ja kus asuv sihtasutus

 4. Deiw Rahumägi saab ehk ka seal ametisse, ta on osav.

 5. On ju veel olemas Läänemaa Omavalitsuste Liit. Kas neid ühinenud üksusi äkki liiga palju ei saa?

 6. loomulikult on Deiw ennast sinna juba sättinud :-)

 7. On Ott oluliselt suurem suli kui Deiw Rahumägi, guugeldage ja te ei kahetse! Ainuke vahe on selles et Deiwi karisati aga Ott viilis kõrvale ja kuritegu aegus!

 8. minge oma arenduskeskustega,ausõna

 9. kui kuulen sõna “arendus”, siis tean et asjad lähevad veel halvemini

 10. Kui Lääne -Eesti kohe,siis järelikult on kaasatud ka Pärnumaa — nii saab aru!On siis ,või nimetus on eksitav?

 11. Pärnumaast (Lõuna-Läänemaast käed eemale, arendage oma Põhja-Läänemaad seal.
  Meie ei vaja enam mingit arendamist, meil kõik ilusad lubadused käes ja elu nagu lill.

 12. Kogu nn arendustegevus seisneb banneri “Investeeri Läänemaale” seebitehase aiale riputamises

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.