Avakülg » Pealugu, Uudised » Karilaid ja Sukles arutlesid Stenbocki majas Haapsalu raudtee üle

Karilaid ja Sukles arutlesid Stenbocki majas Haapsalu raudtee üle (30)

Uus, Ratas, Karilaid, Sukles

Koit Uus, Jüri Ratas, Jaanus Karilaid ja Urmas Sukles täna Stenbocki majas. Erakogu

Riigikogu liige Jaanus Karilaid teatas oma FBlehel, et kohtus täna hommikul Stenbocki majas koos ettevõtja Koit Uusi ja Haapsalu linnapea Urmas Suklesega peaminister Jüri Ratasega.

„Läänemaa tänab Jüri Ratase valitsust, et kaheksa miljonit eraldati esimese etapi rahastamiseks raudtee taastamiseks Tallinn-Haapsalu liinil. 12 aastat heietati, aga tänane valitsus tegi konkreetse sammu Läänemaa pealinna suunal,” ütles Karilaid.

Karilaiu sõnul arutati täna juba teise etapi võimalikku rahastamismudelit. Kohal olid ka majandusminister Kadri Simson, Eesti Raudtee nõukogu esimees Priit Rohumaa ja Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee. Arutelu oli Karilaiu sõnul sõbralikult intensiivne.

„Rahastamisskeeme on vähemalt kolm. Kõik on laual ja arutelud jätkuvad. Peaminister kinnitas ja rahustas, et kindel soov on lubatud protsess lõpuni viia. Tugeva töö korral on see kolme-nelja aasta jooksul võimalik. Läänemaa päästeplaan on käivitunud,” kirjutas Karilaid.

30 “Karilaid ja Sukles arutlesid Stenbocki majas Haapsalu raudtee üle”

 1. selgeltnägija

  saame aru, et selles eufoorias ei panda tähelegi kui railbalitka ehitamisel otsaga haapsalus meri ette tuleb ja rohuküla lõppjaamaks kujuneb

 2. On igas pulmas peig ja igal matusel kadunuke, õige poliitik sellist kahe p mängu ei mängi, selgrootu ja omaksupüüdlik tegelane.

 3. Suklese alamteenrit Parbust ei võetudki Tallinna kaasa, või ei mahtunud lihtsalt pildile?

 4. Meil on vedanud,et selline mees nagu US on linnapea.

  • linnakodanikule

   Tahad sa öelda, et vedamine, kui Sukles oli raudtee likvideerimise juures ja nüüd selle taastamise juures. Selle peale öeldakse, et raha ei haise.

 5. Jah,ega pole midagi lisada,Sukles on taaiseseivunud aja linnapena juba niigi ajalukku minemas ja Rohuküla raudtee kaastaastajana seda enam

 6. võitmatu viisik. kes on pildilt puudu?

 7. Olavi Taal on puudu,teda esindab hunt lambanahas.
  Sukles esines kord hommikutelevisioonis.Meelde jäid lõbusalt lausutud märksõnad “ratas “ja “tasuvus”.Kas viimase alla on koer maetud?

 8. Järjest rohkem muutub maksude maksmine mõtetuks – paneme aga raudrelsse maha ja pärast plekime sinna koorma viisi dotatsiooni peale – vaid kesikud ja d.biilikud on selleks võimelised . Loodame et see kesikla kaob riigi rahakoti kõrvalt võimalikult kaugele , kuigi kahju 8 milli on juba tehtud

  • Ära kiunu.

  • Olen tüdinenud bussifirmade nuumamisest. Bussipiletite hinnad koguaeg aina tõusevad, bussid on vanad ja ebaturvalised! Olen kogenud turvarihmade rikke ja seljatoe liikumatusega busse, Rong oli mugav ja turvaline. Rongi ootavad väga paljud elanikud!

   • No maksa siis rongisõit 100% liselt ka kinni – rongipilet Haapsalu- Tallinn 80 euri ! Jälle ei meeldi ! Pealegi sõitjaid oleks vaid sadakond kui sedagi

 9. Sa irve saad alles praegu aru,võttis veerandsajandit aega?

 10. 20.25,su jutt on tõsi ja ilmselt tuleb selle häälteostmise tulemusel ühe hääle hinna maailmarekord. Sest saadud häälte arv on üpris väike.Kuigi kaubavedu pole ja ei tule,peab maksumaksja raha leidma “õige” tasku. Eriline must huumor on rong Rohukülla. Odavam oleks helikopter.

 11. Taal oli Suklese tankist ,kõige suurema rahapakiga sai pihta see totuke pihta ju……………………

 12. Kui hea,et meil on olemas härrad
  Sukles ja Karilaid,kes muretsevad
  Läänemaa ja eriti Haapsalu tuleviku
  pärast. Kui raudtee juba olemas,
  siis pole mingi ületamatu ülesanne
  ka vedusid leida. Igatahes rahvas
  on önnelik ja toetab teid.

 13. Rahastamise skeeme on lausa kolm. Kes ja kui palju?

 14. Raudteega kogu piirkond pankrotti—–TORE ON..

 15. 8 miljoniga jõuab rong alles Turbani! Kuipalju kulub, et rong jõuaks Haapsallu? Nimetada seda Läänemaa päästeplaaniks tekitab minus suuri kahtlusi, KU ja KE kuldne kolmik :)

 16. Küsiks kuhu näiteks raudtee ehitamiseks minevat rahasummat võiks Läänemaal kasutada.

 17. see kasutamata raha läheks lihtsalt teistesse maakondadesse, krdi autopeded

  • Ole mureta – see 8 milli korrutatakse kahega ja jäetakse haapsalu harutee maantee selle raha eest remontimata – nii et sõites seal kitsal teel ja laveerides aukude vahel kiida raudteepedesid

 18. Punased Ristiisad

 19. tahaks teada mismoodi Sukles siis arutas, mis mõtted poisil ka on

 20. Kui kasvõi Karilaid kandideeriks linnapeaks oleks Sukles koheselt troonilt tõugatud. Ta on täpselt niikaua kuni tuleb keegi tegusam. Kindlasti ei ole nendeks Vikman ja Mäesalu.

 21. Ei noh: Karilaid on ikka see õige mees linnapeaks! Naerukoht……

 22. Et sel teemal “kaasa rääkida”, peaks esmalt teemat valdama.
  Alustada võiks näiteks sellest lihtsast tekstist arusaamisega- http://taurus.gg.bg.ut.ee/Loputood_2015/KKP_rak/Kirsim%C3%A4e_Piia.pdf

 23. majale nüüd mälestussilt ka paigaldati

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.