Lääne-Eesti ralli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder

Kaie Ilves

kaie@le.ee

ralli. ray põder

Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp Lyoness Lääne-Eesti Rally jätkus laupäeval kaheksa kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC), kellele see oli teiseks järjestikuseks meistrivõistluste etapivõiduks.

"See ralli oli juba palju parem kui Harjus. Hakkan autoga harjuma, sest mida rohkem kilomeetreid kogun, seda paremaks ka sõidurütm läheb. Kui välja arvata hommikune spinn, siis oli probleemide vaba ralli. Hooaeg jätkub Tartus," ütles Gross.

Teisena lõpetasid ralli Siim Plangi – Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo X), kes jäid võitjatest maha sekundiga.

Kui kaks nädalat tagasi sõidetud Neste Harju rallil edestas Plangi lõpuheitluses Kaspar Koitlat, siis seekord oli Plangi koos kaardilugeja Urmas Roosimaaga parem Ranno Bundsen – Robert Loštšenikovist (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Kahe Mitsubishil sõitva võistluspaari vaheks jäi lõpuks 9,6 sekundit. Neljandad olid Rainer Aus – Taaniel Tigas (VW Polo), kes jäid Bundsen – Loštšenikovist maha 13,2 sekundiga.

Ralli kümnest kiiruskatsest võitis Georg Gross seitse, Siim Plangi kaks ja Ranno Bundsen ühe.

Ralli punktikatse, milleks oli SS9 Kündamägi 2 (Igaühe Terviseklubi) võit läks Plangile, kes teenis sellega viis lisapunkti.

EMV3 ehk N4 arvestuse Lyoness Lääne-Eesti Rally klassivõitjad olid Plangi – Roosimaa, kelle edu Allan Popovi – Aleksei Krylovi (Mitsubishi Lancer Evo IX) ees oli 2:18,8  ja Dmitry Feofanovi – Normunds Kokinsi (Mitsubishi Lancer Evo IX) ees 2:45,1.

Neljaveoliste rahvusliku klassi EMV4 (E12) autode arvestuse parimad olid Bundsen – Loštšenikov.

Pärast kümmet sõidetud kiiruskatset jäid võitjatest kahe minuti ja 8,1 sekundi kaugusele Aiko Aigro – Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo VI).

Klassi kolmandad olid Anre Saks – Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo VII), kes kaotasid Bundsen – Loštšenikovile 2;43,8.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode arvestuses EMV5 võtsid klassivõidu Rico Rodi – Ilmar Pukk.

Klassi teised olid Chrislin Sepp – Aleks Lesk +20:53,5 ja kolmandad Erkko East – Margus Brant +25:08,4.

Kõik võistluspaarid sõitsid Honda Civic Type-R autodel.

Kuni viimase kiiruskatseni põnevust pakkunud kaheveoliste kuni 1,6 liitrise mootoriga autode EMV6 arvestuses jätsid võidu koju Ken Torn – Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T).

Klassi teised olid lätlased Martinš Sesks – Andris Malnieks (Peugeot 208 R2), kes jäid Torn – Sikust maha 9,5 sekundiga.

Klassi kolmandad olid Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), kes kaotasid võitjatele 1:40,8.

Rahvusliku rühma EMV 7 (E11) klassis, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoritega autodega, läks klassivõit Marko Ringenbergile – Allar Heinale (BMW M3).

Klassi teised olid Mario Jürimäe – Rauno Rohtmets (BMW M3), kes kaotasid klassivõitjatele 16,9 sekundiga.

EMV7 arvestuse kolmas koht kuulus Madis Vanaseljale – Jaanus Hõbemägile (BMW M3) +1:47,7.

Kaheveoliste arvestuse EMV8 (E10) Lyoness Lääne-Eesti Rally klassivõit kuulus Lembit Soele – Kalle Ahule (Toyota Starlet).

Klassi teised olid Karl Jalakas – Rando Tark (BMW Compact) +2:36,2 ja kolmandad Alari Sillaste – Arvo Liimann (AZLK 2140) +3:11,8.

Rahvusliku E-rühma klassis EMV9 (E9), kus sõidetakse 1,6 liitrise mootoriga kaheveoliste autodega, olid hooaja kolmanda ralli parimad Janar Tänak – Janno Õunpuu (Lada S1600).

Klassi teised olid Priit Guljajev – Janek Ojala (Nissan Sunny) +1:04,6 ja kolmandad Lauri Peegel – Andres Tammel (Honda Civic) +4:10,7.

Veoautode EMV10 (E13) arvestuses olid Lyoness Lääne-Eesti Rally parimad Kaido Vilu – Erik Vaasa (GAZ 51).

Veiko Liukanen – Toivo Liukanen (GAZ 51) jäid võitjatest maha 46,6  ja Tarmo Bortnik – Indrek Tulp (GAZ 51A) 58,9 sekundiga.

EAL Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad juulis, kui 14.-15. juulini sõidetakse RR ESTONIA Tartu Rally.

Lyoness Lääne-Eesti Rally 2017 detailsed tulemused leiab Eesti autoralli meistrivõistluste uuelt veebilehelt autoralli.ee.