Avakülg » Pealugu, Uudised » Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises

Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises (38)

Indrek Kalda

Prokurör Indrek Kalda. Foto: arhiiv

Haapsalu kohtumajas algas reedel kohtuistung politseiametniku üle, keda süüdistatakse alaealise ähvardamises ja kehalises väärkohtlemises.

39aastast Alar Luike süüdistatakse selles, et mullu jaanuaris ähvardas ta 17aastast Kerti ja põhjustas talle kehalise väärkohtlemise kaudu valu, mullu märtsis aga kasutas ametiisikuna ebaseaduslikult füüsilist jõudu kolme alaealise kinnipidamisel.

Et kannatanutena osalevad protsessis kolm alaealist, taotles prokurör Indrek Kalda kohtuistungi kinniseks kuulutamist. Kohtunik sellega nõus ei olnud, suletud uste taga arutatakse vaid alaealiste jaoks delikaatseid episoode.

Prokurör Kalda ütles kohtule, et Luike süüdistatakse selles, et ta kasutas mullu 20. jaanuaril Haapsalus 17aastase Kerdi kinnipidamisel ülemäära jõudu ning ähvardanud noormeest vägivallaga. Samuti kasutanud Luik mullu 12. märtsil kolme alaealise kinnipidamisel postimaja hoovis võtteid, mida saab pidada kehaliseks väärkohtlemiseks. Süüalune Alar Luik end prokuröri esitatu järel süüdi ei tunnistanud.

Mullu 20. jaanuaril loopis seltskond noori Tallinna maantee ja Jaama tänavu ristmiku lähistel mööduvaid autosid lumekamakate ja jäätükkidega. Lumeveoauto juht teatanud sellest oma tuttavale Luigele ning kuigi mees polnud valves, läinud ta huligaanitsemises süüdistatavaid püüdma. Hõlmast saanud ta kinni vaid Kerdil. Kert ütles, et Luik olevat teda kinnipidamise järel ähvardanud. „Ütles, et matab mind surnuaeda või paneb mind rekakasti ja viib karjääri,” lausus noormees ja lisas, et Luik olnud ebaadekvaatne. „Ma pole kindel, aga tundsin alkoholi lõhna,” kinnitas Kert. „Hirm oli küll.”

Järgmine vahejuhtum oli 12. märtsil, mil kamp noori loopinud kaubamaja ees lund vastu turvafirma USS aknaid. Kui politsei sündmuskohale jõudis, tormanud poisid minema, roninud üle aia postimaja hoovi ning pugenud kolmekesi trepi alla peitu. 16aastane Andro ütles kohtule, et nad trepi alt leidnud Luik löönud üht neist jalaga ja rääkinud ropult. Trepi alt välja rebitud Andro saanud Luigelt löögi vastu põske. „Väga valus polnud, aga natuke siiski,” nentis noormees. „Välja tirides kriipisin küljed ära.”

Eilsel istungil kuulati nii kannatanute kui ka tunnistajate ja süüaluse ütlusi. Protsess jätkub tuleval nädalal.

38 “Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises”

 1. politseinik süüdi on? Mismoodi pätte
  (kui auto jääkamakaga pihta saab, siis viskaja ju selleks kvalifitseerub) siis korrale kutsuda, pühakuid appi hüüdes või? Politseinikule medal, et vabast ajast appi tõttas. See huligaanide siidikinnastega silitamine teeb asja mitu korda hullemaks, nende karistamatuse tunne muudkui kasvab.

 2. lapsuke pussitab naljaks kedagi, vanasti saadeti sellised pätid alaealiste kolooniasse, seal pandi nad kohe paika ja mitte ainult õrna löögiga vastu põske

  • sina homme ,kust võtad idee, et nn lapsuke kedagi pussitas, kas sa ISE ÄKKI MÕNI NOAKANGELANE POLNUD ,et nii täpselt tead

 3. Sellistele tulebki füüsiline noomitus teha. Siis äkki jääb meelde, et nii ei tehta.

 4. Kert ütles, et Luik olevat teda kinnipidamise järel ähvardanud. „Ütles, et matab mind surnuaeda või paneb mind rekakasti ja viib karjääri,” lausus noormees ja lisas, et Luik olnud ebaadekvaatne. „Ma pole kindel, aga tundsin alkoholi lõhna,” kinnitas Kert. „Hirm oli küll.”
  Tavaline advokaadi poolt etteantud tekst!
  Ja 17. aastane loobib mööduvaid autosid! See ju meditsiiniline….

  • lugege õhtulehte

   Kohtusaalis kannatanuna tunnistusi andnud Kert (17) kirjeldab, kuidas kohtumine Luigega aset leidis. Talle on jäänud meelde, et Luik oli tol õhtul tõesti tema suhtes veidi ülekohtuselt jõuline, kuid midagi tal ekspolitseinikule ette heita ei ole. “Ma olen ise kõiges süüdi ja mina tema vastu mingit süüdistust esitanud ei ole ja karistamist ei nõua,” kinnitab noormees kohtus veendunult. “Ma ei tunne end kannatanuna!”

 5. Meie sellises vanuses ajasime juba plikasid taga mitte ei mänginud lume ega jääga. Ilmselt poistel arengupeetus. See aga on diagnoositav. Mul oleks nende “poiste” asemel häbi ja istuks vait. Luik just mingi ingel ei ole aga neid nö noorukeid muud moodi paika ei pane ka.

 6. 16-17 need ju puudega kui selliseid tempe teevad. Luik ka ju inimene!

 7. Ma olen politsei poolt.
  Luik on vist veel ainus, kellele niisama pähe istuda ei anna. Ma oleksin need “mehed” seina äärde reastanud…

  • valdeko vende 100 a tagasi

   poolt või mitte aga kust tead, et pähe saab istuda?))))))) kui oleks minu olemine ja kui oleks minu tegemine aga nää, saad siin ainult sitta pritsida ja kogu sinu tegemine ja olemine.

 8. hoia jumal …. 16-17 aastased!? sellistele kuluks kaseurvaplaaster ära…. kui kodus vanemad ei saa hakkama,mida siis teha?!

 9. Ma mõistan, et ka prokurör tahab oma palga välja teenida, aga…. Kes kaitseb meid, linnakodanikke, ülbete ja oma õigust täis noorkriminaalide eest, kui politseil seda teha ei lubata?!

 10. Poisid võisid ju pättust teha, aga nad ei puutunud inimest. Neid mehepoegi küll, kes naise oletataval armukesel autokumme tühjaks lasevad või aknaklaasi puruks taovad.Politseinikul oli vaba päev nagu lugeda võis ning jommis takkatraavi. Aga jalaga tagumine pole ikka väärikas tegu mitte.

 11. Sellised tatikad tulebki paika panna, ja mis te arvate et kui mingi suvaline tossike tuleb väriseval häälel ja ütleb et poisid te lõpetate karjääris või maa all siis selle peale naerdakse välja see päss, õige inimese suust tapmisega ähvardamine mõjub vahel paremini kui peksa andmine…. aga need tänapäeva nutitelefoni tatikad hakkavadki ülbeks muutuma, ja kui ikka vaja siis jõuga tatipandedele!

 12. Lääne Elu” – tehke palun võimalus kommntaaride “laikimiseks”. Suurem osa kommentaaridega olen väga nõus, kõik on öeldud, väljaaravatud “ananüümne” kell.10.49 – selliste inimeste suhtumise pärast ongi kõik halvasti.

  • linnatädile

   Egas kõik saagi siin ilmas meile meele järgi olla. Kõige tähtsam- ära oma arvamusest tagane.
   Kui sa mundrimehe kaitseks ei oska midagi head kosta, siis mine sööda viigi ääres parte või kaubamaja ees tuvisid, andes vabaduse kõigile oma arvamus rahumeeli välja öelda.

 13. Luik endale vöõrdseid ei leia ja peksab lapsi vabal ajal. Näutab ikka aju küll. Klounaad.

 14. Kas teised politseinikud pole siis tublid kui nad üle ei reageeri… See näitab luige taset politseinikuna. Kiidan teisi politseinike.

 15. Luik Alari on politsei häbistanud. Joib ka alatihti ja siis mängib linnas Walker turvameest))) ehtne militsionäär. Suur mees mingu parem tööle.

 16. Ta on hullematki kordasaatnud ja antud juhud on ainult piisk meres.
  Eks omad tast lahti saada tahtsidki, sest viis politsei reputatsiooni madalale. Otsisid ainult põhjust.
  Samas lumega või jääkamakatega loopimine pole teab mis kuritegu.
  Vanasti kooli vahetundidel loobiti kogu aeg üksteist ja peeti lumesõda.
  Kus on need kannatajad või pihta saanud autod?
  Neid polegi. Üks pluss tal ikkagi on, et on kõva kärakapanija nagu meie poisidki.

 17. Meil on mendiriik ja ma ei usu et see nö “politseinik” saab oma karistuse. Tahaks ma naha kuidas ta vangis istuks. Ja koik neid kes seda kõva meest kaitsevad samamoodi jaladega peksta on vaja, siis raagiks nad teistmoodi. LUIK VANGI

  • Tõele au andes kuulen esimest korda, et Haapsalus selline politseinik on tööl olnud, rääkimata sellest, et tal põhjust oleks olnud mind või minu tutvusringkonda millegi eest karistada. Nii et mis politseiriigist me räägime? Korralik kodanik küll ei nurise.

 18. Õnneks on sellised mehed politsei ridadest kadumas. Mitte miski ei õigusta lapsi peksma või tirima. Kooli hoovis käib talv läbi lumesõda ja keegi ei kutsu politseiniku kes joobnus peaga kodus asju klaarima. Häbi sellisele ja vitsa tuleks anda.

 19. Sellised ei kõlba politseisse. Lapsi pekstes häbistab politseid ja ei anna oma teo tagajärgedest aru. Hea, et kolleegid aitasid pätt politseiniku vahele võtta.

 20. Ütleme nii, et teatud seltskonna alaealistele annaks isegi korraliku keretäie. Kui vanemad ise oma lapsi kodus ei kasvata, vaid loodavad, et küll riik seda teeb, siis mis siin viriseda. Pea silitamine siin tulemust enam ei anna.

 21. Te teete nalja?

  Kuulge, kui on tegemist alaealistega, kes tegelevad idiootsustega ja politseile vastu hakkavad, siis mida see vaene politsei peaks tegema? Kui lihtsalt silitab, siis ka kaevatakse ju kohtusse.
  16 ja 17 aastased… Kellegi vägeva sugulased vää?

  Käitus ebaadekvaatselt, ähvardas, vist tundsin alko lõhna. Väga valus ei olnud, aga siiski… – need suhtkoht selgeksõpetatud põhjendused.
  Ma pakun välja, et kui see politsei oleks neid kätte saand, siis oleks autosid edasi loobitud ja kisa käiks selle üle, et muidusööjad passivad põõsas ja mõõdavad kiirust ja korratagamisega ei tegeleta.

 22. Varjatud kaamera

  Ega se Luik nüüd korralik ment ka ei ole. Satub kuidagi mul alati jalgu kus ta istub vintis peaga rooli autobaasi vastas väikses vahetänavas ja kimab nestesse õlle järgi ja se järel tagasi sinna. Korralik liiklus politsei meil.

  • Kui vintis peaga rooli istub teata SISEKONTROLLI,aga ära siin kiunu,ega see asja muuda.Vôi oled ARG?

 23. Vaesed pätipoiste vanemad. Praegu nõuate õigust taga aga aastate pärast näete oma “lastega” vaeva. Siis imestate kuidas neist paipoistest küll sellised inimesed kasvasid. Tahaks loota, et nii siiski ei lähe aga kindel selles pole.

 24. sellisel juhul

  saagu kinga joomise pärast, aga et mingeid kasvatamatuid sakutas, see küll põhjuseks ei ole. Minu meelest pole sellistel sooja ega külma sellest, et politsei nendega tegeleb ja pole seda seni, kuni kartsas ei istu ning leiba ja piitsa ei saa. Olen ise näinud, kuidas kutsikad mentidele vastu hauguvad, mida neist sillitada siis veel.

 25. Loodame, et pätist võmm saab karistuse kätte ja saab oma jõudu vangimajas demostreerida. Lõppegu ära see terror Haapsalu liiklejate suhtes. Mees pani igal võimalusel vilkurid tööle ja kihutas politsei autoga mööda maakonda. Mängis supper võmmi ja käis vangidega pargi tönaval saunas joomingutel. Ueh. Pätt mitte politseinik.

 26. Ajad muutunud.. ilmselt ka poisid muutunud

 27. Luik on ehe näide milliseks võib politseis töötades saada kui ise oled koolis ja kodus lapseeas alatihti väärkoheldud olnud. Hea, et minema löödi ja au ja kiitus politdeinikele kes julgesid temast teatada.

 28. Ainult lapsi julgevad nad peksta ja karjaga ühe inimesw vastu astuda.

 29. Kas olete targutajad toimikut lugenud, et targutate siin? Me keegi ei tea asjadest suurt midagi. Ainult mingid kaudsed külajutud ja oletused. Jube lihtne maine allaviimine, et istus purjus peaga rooli ja sõitis õlle järgi. Kas joove on tuvastatud? Arvan, et mitte. Mõelge mida siin lampi suust välja ajate.

 30. http://ekspress.delfi.ee/kuum/talumatu-julmus?id=69081655

  vana lugu küll aga huvitav oleks teada, mida siinsed erilised “lapsekeste” kaitsjad sellisest käitumisest arvavad

 31. […] Vt ka: "Prokurör süüdistab politseinikku võimupiiride ületamises" […]

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.