Avakülg » Ühiskond, Uudised » Delfi: Karilaid õpetab, kuidas peaministrit intervjueerida

Delfi: Karilaid õpetab, kuidas peaministrit intervjueerida (12)

Jaanus Karilaid (arvo tarmula) (12)

Keskerakondlane Jaanus Karilaid (fotol) noomib eilsele "Aktuaalsele kaamerale" viidates, et teleajakirjanikud peaksid intervjuudes arvesse võtma, et kohalik võim ja valitsusvõim on lahus, vahendab Delfi.

Jüri Ratase andis eile intervjuu "Aktuaalses kaameras", kus ta põikles kõrvale mitmetest erakonnapoliitikat puudutavatest küsimustest.

Karilaid ütles, et eelarve jäik tasakaal on poliitiline müüt ja paari erakonna poolt ülehinnatud instrument. "Paljud reformierakondlased võtavad küll eralaenu ja hoolitsevad maksumaksja abil oma isikliku heaolu eest, aga ühiskondliku heaolu loomiseks hakkab tööle silmakirjalik moraalne pidur," tõdes Karilaid. Ta leidis, et Reformierakonnal on tõenäoliselt keeruline mõista, et peenhäälestuse aeg on läbi.

 

12 “Delfi: Karilaid õpetab, kuidas peaministrit intervjueerida”

 1. Teeme kõik puust ja punaseks , et ajakirjanikud ikka teaksid ,mida “härrastelt ” tohib , mida ei tohi küsida ! Täielik lasteaed , see meie Valitsus !

  • Kuidas Sulle meeldiks, kui peaminister hakkaks erakonnajuhi õigusega “üle
   sõitma” Karilaiust ja Haapsalu linnavolikogu otsustest?
   Keegi ei räägi tohtimisest, küsimuse küsimisel võiks lisaks “pedaali tallamisele”
   ka mõistuse tööle lülitada.
   Isikliku seisukohta peaminister väljendas.

 2. Küsimus on ajakirjanikele dikteerimisest, mida ja millal tohib küsida.

 3. aina lapsikumaks läheb kogu mõttevahetus.

 4. Vaatasin just seda AK uudist korduses ja olen täielikult saatejuhtide poolt. Saatejuhid väljusid võib-olla just tollesse saatesse tol päeval ettekirjutatud stampidest , aga mis meeldib – nad soovisid tuua ka peaministrit tagasi reaalsesse arusaamisse ning küsisid otsekohaselt mitu korda. Peaminister oli kutsutud saatesse, rahvas kuulas, aga kurb küll, saatejuhtide küsimustele õiget vastust me ei saanud. Ootaks juba neid järgnevaid valimisi, kui Kesikud ja EKRE-le koht paika pannakse – esimene valitsuse juhina, teine rahva lollitajana.

  • Vastupidi ERR diktorid käitusid J. Ratasega häbiväärselt, pressisid Rataselt välja AINULT nende maailma vaatele (loe reformierakonna ) vastuseid ja kui seda ei tulnud siis ründasid peaministrit RAEVUKALT lootes välja pressida neile sobivat vastust.Mida kuradit üks diktor oma maaimavaadet peale pressib?
   Seega käitus peaminister äärmiselt tasakaalukalt ja püüdis “pimedale ja kurtummale” diktorile selgitada valitsuse poliitikat, kuid seda ei lastud teha.Eesmärk oli ju peaministrit avalikult häbistada.
   VASTIK ja lubamatu käitumine maksumaksja raha eest t6oimetava ERR poolt.
   Jälk!

 5. Kas imeliku enda väljend :”pedaali tallamisele lisaks tuleks mõistus tööle panna” ei väljenda soovi piirata küsimist.
  Kas siis Karilaiu märkus, et ajakirjanik peaks vahet tegema kohalikul ja riiklikul võimul, ei ole dikteerimine.
  Iga küsimus ei pea olema ette teada-see on hea ajakirjandus.

 6. Ei väljenda. See väljendab seda, et küsimus oli rumal ja ründav? Ma eeldan, et ajakirjanikuks õpitakse ja “valikvastustega” idiootlike küsimusi küsivad ainult “tädi Maalid”, mitte ajakirjanikud. Küsimuste mitteteadmine ei ole probleem aga
  teemad oleks viisakas kokku leppida?
  Lühiintervjuus ei saa hakata “maailma parandama” (ajaline mõõde ei luba)
  Mina isiklikult arvan, et ERR valas endale “solgipange otse pähe”.

 7. Sellest loogikast lähtudes saaks
  ERR solgiämbriks pidada ka Astrid Kanneli küsimust Putinile Venemaa territoriaalsete nõudmiste kohta Eestile ja vabanduse palumist okupeerimise eest. Toimus see 2005.a pressikonverntsil Kremlis ja sellistel üritustel on kõik täpselt määratud, nii küsimus kui küsija ning Eesti ajakirjanikule ei olnud võimalust ette nähtud.

  • Siin veab Su mälu sind alt. Putin jutustas pressikonverentsil territoriaalsetest pretensioonidest Venemaale, kui Kannel oma küsimuse küsis ja okupatsiooni eest vabandust nõudis. Ajastus ja teema olid õiged ning sõna anti (vastasel korral oleks mikrofon väljalülitatud ning ajakirjanik eemaldatud).
   Mõjus ausalt öeldes hüsteerilisena aga oma “kuulsuseminuti” Ta sai.
   Tulemust ei olnud- Putin jutustas õllejoomisest ülikooli ajal ja Eesti “astumisest” NL koosseisu ning MRP hukkamõistust NSVL-s 1989 a. kongressil. Valikvastuseid ei olnud. Hea tooni ületas aga põhjendatult, teemasse ning viisakas toonis.
   AK-s oli asi inetu.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.