Avakülg » Pealugu, Uudised » Sukles Maalehele: eesel on porgandi leidnud

Sukles Maalehele: eesel on porgandi leidnud (79)

Urmas Sukles (urmas lauri)
Urmas Sukles Maalehes. Repro: Urmas Lauri

Tänases Maalehes on kaks lehekülge pühendatud Haapsalu linnapeale Urmas Suklesele, kes nendib, et ega linnapea amet ole ju igavene.

Sukles leiab lehele antud usutluses, et kui Läänemaa jääb kahe valla võrra väiksemaks, siis sellest on muidugi kahju, aga elame üle. Sukles täpsustas, et pigem muutub Läänemaa nüüd kompaktsemaks.

Sügisel toimuvate valimiste kohta ütles Sukles: “Praegu on nii, et lähed muudkui edasi, porgand on kogu aeg ees. Paned nagu eesel rukkis. Aga see, et Haapsalu nüüd suureks sai ja läheb kokku Ridalaga, on tekitanud sellise hasardi. Eesel on leidnud porgandi.”

Intervjuus räägib Sukles ka Haapsallu kavandatavast serverikeskusest, viski- ja veinipäevadest ja Tšaikovski festivalist ning spaadest.

79 “Sukles Maalehele: eesel on porgandi leidnud”

 1. Edu Suklesele,ühe ametiaja võiks veel vähemalt olla.Suhteliselt noor mees veel.

 2. Olge nüüd , mees ilmselgelt mugavustsoonis.Vaja oleks värskeid ideid ja uusi inimesi.

  • Ega teise anonüümne halvustamine erilist mõistust ei nõua. Aga kui sa selle järjekordselt ette võtsid,siis millised on sinu unelmate kandidaadid ?

 3. Sukles on elu elavdunud ikka oluliselt,hoigu jumal mõne mehukati eest.

 4. Sukles, lõpeta alkoholi reklaam! Ossinovski paneb seesugustele üritustele varsti keelu peale.

 5. Kultuurisündmused ja peod on väga lahedad ja vajalikud. Päriselu aga koosmeb pisut keerulisematest asjadest-töökohtade loomise toetamine, noortele võimalusite tekitamine siiakanti tagasi tulla, infrastruktuur ja korruptsiooniga tõsisemalt tegelemine…kuidas nende asjadega linnas on?

  • Nõustun täielikult sinu arvamusega. Siin on aga erinevate vaadete põrkumine. Sukles on selgelt “ühe teema mees”- kultuur ja turism ning provintsilinna ajalooline miljöö. Sina soovid ka ülejäänud linna arengut.
   Korruptiivseid elemente on ka liigselt märgata, ning võimu kinnistamist.

 6. kes siis, kui mitte Sukles? Tõsiselt!

 7. Ega paremat küll silmapiiril näe-ikka Sukles.LINNAINIMESELE: võiksid teada, et Sukles on just olnud see, kes Haapsalule ka töökohti tekitanud on.

 8. Kahel käel suku poolt!

 9. Parim linnapea Haapsalule üle aegade. Vaata “Mälestuskuurorti”, milline linn oli, kui Sukles tuli ja võrdle praegusega!

 10. siiani hakkama saanud. Võib-olla keegi teine oleks paremini saanud? Alati tahaks ju, et asjad paremad oleks. Meelelahutuse poole pealt on asi nagu korras. Rohutirtsu mentaliteediga inimesed võivad rõõmustada.

 11. on lugeda kommentare, rahvas on aru saanud, et meil vägagi OK ja tegus linnapea. Sooviks kindlasti tema jätkamist, ei ole meil praegu mingit vajadust ei uue ja ka mitte noore linnapea järele. Elujõus , kogemustega ja kohalikke olusid hästi teadev mees. Aitäh tehtu eest ja tugevat tervist.

 12. Võiks olla küll

  uus linnapea. Aga pole ju kedagi võtta. Või keegi ei taha.

 13. Milleks uut,kui olemaolev on parim?

 14. vanimale ameti tiitlile ei ole pretendente palju, tuntud on p..amet, sinna järgi kohe järgikiitja või klaköör

 15. Seda filmi peaks sundkorras näitama neile, kes pidevalt vinguvad, et Haapsalus midagi ei tehta linna heaks.

  Mälestuskuurort | ERR | Digihoidla
  Avalik-õigusliku ringhäälingu kodulehekülg
  ARHIIV.ERR.EE|AUTOR: ERR

  • Ja mida sealt nõukogude aja lõpust pärit filmist peaks siis vaatama?
   Mälestuskuurort on ju linn siiani?
   On sul vastus näiteks ühe haapsallase küsimusele- “Kas Haapsalu noortel on siin piisavalt meelelahutust peale viina joomise?” Ma ütleks et mitte ainult meelelahutuse vaid üldse tegutsemise kontekstis.
   Kui noored soovisid Viigile rajada veesuusa/-laua parki, siis oli argumendiks-
   ” …paljud inimesed peavad Väikest viiki halvaks kohaks, sest seal pesitseb palju veelinde. Pargi tegevus hakkavat häirima ka lähedusesasuvate sanatooriumi Laine ja Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsiooni Keskuse kliente ja viigiäärsete tänavate elanikke”. ???
   Linnapea oli sõnades poolt, aga praeguse teemaga seoses näen ma küll ärihuvi ja silmakirjalikkust.
   Kui pidasid värvi, puitu ja betooni silmas, siis…
   a)teed on samas seisus (vähemalt mitte paremas)
   b)linn laienes enim nõukogude ajal, nii era-, munitsipaal-, kui riiklike ehitiste võrra (tõsi kvantiteeti eelistati kvaliteedile)
   c) tootmishooneid on vähenenud
   Siin on kahtlemata linnavõimust sõltumatuid põhjuseid on aga ka selgelt tuntav praeguse linnapea käekiri (turismi ja kultuuriobjektide eelisarendamine). Ma mäletan veel hästi seda aega kui hõisati kuidas see toob linnale arengu ja inimestele leiva lauale. Eesmärk oli linnasisene tööstus likvideerida (millega on edukalt hakkama saadud).
   Poliitiliste valikute küsimus. Paraku tuleb siis ka tõdeda, et kaotatud on sel sajandil linna üldises välisilmes ja elanikkonnas.
   Kultuurielu on hoogustunud, seda tuleb küll tunnistada.

 16. Teate, s.. loopijad,kandideerige ise või pakkuge oma parem välja. Aga ei üht ega teist- aruraasukest ju pole.

  • “Parem” tuleb ju minu vastusest välja? Pean linna arengut ühekülgseks, tuleks fookust laiendada. See on põhimõte ja poliitiline valik, mitte teema- “torud keerame see aasta sinna ning seal läheb ehitamiseks, sest nii on parem, garanteerin”.
   Loomulikult on see kõigest minu arvamus (tähelepanu- faktiliselt argumenteeritud/kontrollitav), mis ei anna sulle alust mind s..loopijaks ja nõrgamõistuslikuks nimetada.
   Kui Sinu arvates on praegune linnapea kiidulaulu väärt, siis on see ka ainult sinu arvamus, ning oskad seda ka adekvaatselt põhjendada?

  • Ära pimeduses kombi. Loll jutt. Suklesele on pakutud võimalust diskusiooniks aga seda tahet tema poolt ei näe kuidagi. Suklese ettevõtlusmaastik on kõrts ja baar ning seda ta klopib vastu oma rinda pidevalt.

 17. tõesti imelik

  Põhimõtteliselt kõik spordirajatised on Haapsalus olemas!Noortel ei ole midagi teha?

  • See ei ole minu esitatud küsimus, see oli Maalehest loetav.
   Mõte on aga selles, et ujumine/laskmine/vehklemine/jooksmine/pallimäng ei ole kõiki rahuldavad tegevused. Ehk kui noored ise midagi välja pakuvad, siis tuleks sellesse ka tõsisemalt suhtuda, ei muud.

 18. valimisteni veel üle poole aasta aega. Hakkas eeltöö juba pihta?

 19. Hakkab pihta...

  Valimisreklaam…

 20. inimesed, ärge raisake virisemise peale aega, tehke ettepanekuid ja osalege nii nõu kui jõuga. Hr Sukles ennast küll reklaamima ei pea, kõik mis tehtud ja veel plaanis räägib enda eest.

  • räägibki, et mingu pensionile!

  • Lugupeetavad…
   teeme nüüd nii, et kõik mis linnas ehitatud, tehtud (nii riigi, linna kui euroopa vahenditega) pole nimetatud isiku isiklik teene.
   Samuti nagu ei käi ta iga majaesist isiklikult koristamas.

 21. lisa imelikule

  Tennis,keegel,kõik mere ja tuulega seotud alad, kui talv e annab siis uisutamine,jääpurjetaminehoki, jne Mida sa veel tahad,jäähalli? Olenemata sellest kas tulevad või ei tule valimised teeb Sukles asju edasi ja valitakse suure tõenäosuseg tagasi,nimetame seda valimisreklaamiks või mitte.

  • Funktsionaalne lugemisoskus on ka oskus, aga see selleks.
   Teeme nüüd nii, et meil on demokraatlik riigikorraldus (valimistulemused ei ole ette määratud) ning lollikeste “moosimine” enne valimiskampaaniat (“suure tõenäosusega”) on ebaeetiline ja põlastusväärne.

  • Tahaks ühte korralikku Eesti meistriliiga tasemel pallimängu tiimi Haapsallu! Oleks, mida fännata! Haapsalu on ainuke Eesti maakonna (pea)linn, millel puudub Eesti pallimängusarjades nii meistriliiga kui ka esiliiga tasemel esindus! Kuidas Valga, Rakvere ja Rapla saavad korvpalli meeskonna meistriliigasse välja panna ja Haapsalu ei saa!

 22. Sahistatakse tugevast EKRE nimekirjast, ise panustaks samuti EKREle.Sukles kindlasti asendamatu ei ole, paraku inimene on lihtsalt harjumuste ori.

 23. meelelahutust on vaja, sportimist kindlasti ka, aga see ei ole siiski elu pärisosa selles mõttes, et keegi ei koli või ei jää ühte linna sellepärast elama, et siin saab staadionil jooksta või suvel kontserdil käia. Mõttetu on võrrelda mingi nõukaaegse olukorraga. Sellega võrreldes on meil kogu eesti juhtimine olnud “keeniuste” käes. Värskeid ideid ja tegelikku arengut lisaks omaenda spaaäri promomisele ja kontserditele lisaks võiks ka pakkuda. Muidugi see nimetriangel ikka viis arvamuse praegusest linnapeast tükk maad allapoole. Et nüüd siis on külad linnas, sest inimene ei suuda linnapea tiitlist loobuda. Hea, et prioriteedid on selged, eks ole.

 24. Maanaine, uue nimega linnainimene

  Hei, kirjatsurad! Avaldage meile ka see osa : Intervjuus räägib Sukles ka Haapsallu kavandatavast serverikeskusest.

  Tahaks kangesti ennast Haapsalusse tööle saada.

 25. Räägime, räägime, kiidame, kiidame, aga elu nagu konnatiigis. On Sukles inimesi kaasanud otsustamisprotsessi kasvõi läbi rahvaküsitluste? Ei ole. Enamus asju püüab ta otsustada tagatoas. Ega see Tchaikovski üritus pole midagi uut, seesugusest üritusest, kui Haapsalu ühest võimalikust kaubamärgist on räägitud juba 20-25 aastat, aga alles nüüd läksid Suklese silmad lahti. Kui kõik asjad nii pika vinnaga käivituvad, siis sellisest valitsemisest midagi paremat oodata ei olegi. Linn võttis vastu uue eelarve ja huvi pärast püüdsin leida seda rida, mismoodi linn toetab noorte hulgas suurt populaarsust võitnud innovatsioonikeskust Innokas. Ei leidnud. Mida see tähendab? Kas jälle jäetud oma pead? Kuhu on kadunud üks Haapsalu lipulaevadest “Randlane” ? Pole teatrit, mis ka talvist kultuurielu varemalt liinnas ja linna lähiümbruses rikastas. Räägime, räägime, aga see rääkimiseks jääbki, sest Suklese sugusele mehele on , kui hane selga vesi. Ptüi, ptüi…

 26. Nii nüüd kõigile imelikele ja vähemimelikele:kanditeerige,hakake pihta valimisreklaamiga,pakkuge välja oma lubadused,nägemused ja saage linnapeks. Demokraatia võidab.

  • Ma ei arva, et ennast normaalseks pidaja, saab seada arvamuse avaldamise eeltingimusteks kandideerida, teha valimisreklaami, hakata linnapeaks ning nimetada seda demokraatiaks? Mina nimetaksin sellist inimest pigem normaalsusest väljas olevaks.
   Demokraatlik on vaba arvamuse avaldamine aga ka sellega mitte arvestamine kui sellel pole toetust ega esindajat valimistel.

 27. Kuhu on kadunud linnaleht? Ridala vallas ilmub leht kord kvartalis ja väga asjalik, aga linn ei saa kord aastaski lehte välja anda. Mida see Parbus seal linna palgal on? Kas ainult ajab erakonna asju? Meenutame, et enne eelmisi valimisi ilmus linnaleht vaat, et üle kuu ja esikaanel ainult volikogu esimehe J.Karilaiu ning linnapea Suklese näopildid kiidulugudega. Oli selge korruptsioon maksmaksja raha eest, aga vaat vastutusele millegipärast neid mõlemaid ei võetud, samas Tallinnas jagati seesuguste tegude eest karistusi küll ja küll.

 28. Kaasati ju inimesed otsustusprotsessi neli aastat tagasi ja rahvas otsustas,nüüd sügisel saab rahvas jälle otsustada

 29. kultuurielu rikastamise teemal ei peaks pöörduma keskerakonna, täpsemalt kultuuri -ja haridusvaldkonna aselinnapea Liina Põllu poole?

 30. Miks aselinnapea poole, kui Sukles on kultuuri juhtohjad enda kätte võtnud ja väidab, et tal suured kogemused sel alal. Mõte, ehk vahetaks need kaks inimest kohad ära?

  • Ma pole siiani aru saanud, milles selle aselinnapea teadmised seisnevad. Pigem ära kutsu kurja kaela.

  • kui tal suured kogemused sel alal, siis sellisel juhul võibki Sukles järgmised 4 aastat aselinnapea olla. Haridusvaldkonnast ta küll möhkugi ei aima, vaevalt et kõiki allasutusi teab. Kõnemees ei ole, aga peaasi, et oskab möllu teha ja veini valada.

 31. Ei mingit vahetust.Hr.Sukles oli,on
  ja jääb linnapeaks.Sest paremat
  lihtsalt ei ole.

 32. Kes see loll “imelik” on? Ta ajab ikka päris haiget juttu. Urmasele edu!

 33. Kas Haapsalus peale möne kaevuluugi parandamise ja turu likvideerimise veel midagi plaanis on voi jäämegi kuumaastikul söitma, poes müüdavat seakartulit sööma ja Suklest kiitma???

 34. Tegelikult on kurb, et enamikul kommentaatoritest pole õrna aimugi millistel alustel üks omavalitsus toimub,mis on ülesanded ja võimalused.
  Lääne Elu võiks lõpuks ometi kommentaariumi kas sulgeda või teha kommenteerimise võimalikuks vaid oma nime alt.
  Urmasele aga edu igas ettevõtmises!

 35. nõus Toivoga

  Ka halvas kaetuli kvaliteedis on Sukles süüdi!

 36. uskmatu+toomas

  Kiitke aga Urmast kes on muidugi üht teist teinud aga tegelikkuses samaga saaks hakkama iga kolmas – neljas haapsallane.Heakord lonkab linnas täiega nii suvel kui talvel,osa majaomanikke on nagu pühad lehmad kes ei pea oma majaesiseid korras hoidma,tondilossid seisavad vankumatult püsti jne.jne.
  Viimaste aastate ainuke suur ja ilus asi on Promenaad kuid see tehti kahjuks enne Suklest !

 37. Aga vot mina olen selle poolt, et Sukles oleks linnapea kuni SURMANI kuni viimase hingetõmbeni.
  Teod ei ole tähtsad tähtis on tahtmine ja olemine.

 38. Suur Lenin, ta ooooooli üllas, nii hoolitsev, tark ja hea… jne jne jne

 39. halvustajatele

  Haapsalus on meil hea elada.Me arnastame oma linna ja linnapead!

 40. Hea Urmas,Sa ole veel kaua
  me Haapsslu Linnapea.
  Sest Sinust kompententsemat,tegusamat
  lihtsalt ei ole
  ega kusagil keegi ei tea.
  Jöudu!

 41. kõige tähtsam, et kui veekogud jääst vabad , et siis ei promenaadi ega väikesesse viiki ühtegi eksponaati ei paigaldataks. Viieristist sanatoorse kooli juurde viiva kõnnitee võiks ka ära remontida.

 42. linnapeale ja kõigile teistele, kes koos Suklesega tegusid teevad. Haapsalu on tore linn, talvel ja sügiseti rahulik ja unine, kevadsoojaga algab täiesti uus ja teine elu-sebimist, sagimist ja üritusi palju. Hea, et poolekski aastaks aktiveerub, kohalikel tööd ja teenistust ning mida uuem üritus, seda enam kokku sõidetakse üle Eesti.
  Äge mees on meie linna eesotsas koos tegusa meeskonnaga.
  .

  • Tohib küsida- mis ametialal kevadsoojaga sebimist-sagimist ja tööd ning teenistust tuleb? Kuidas see (proportsionaalselt) suhestub linna elanikkonda
   ning pakub kuluvahendeid rahulikul ja unisel ajal?
   Tänan ette vastuse eest!

 43. Sukles on ikka ülivägeva PR-i teinud, mõtle, üle 60 kommi. Need, kes on tema vastu, on kõige rohkem selleks panuse andnud!

 44. suunavaks selgituseks. Kui linnas rahvahulk suureneb, siis käibed ja toitlustuse võimalused ju koos sellega. Tänavatoitlustuse,jäätisemüügi ja kiirtoidukohad. Usun,et Karja tn.kõigi ettevõtete käive on suveti 3kordne. Sellega elab hea planeerimise korral uue hooajani ära.Mõeldamatu oleks nõuda linnajuhtidelt uue tehase käivitamist, seda teevad ikka tavaliselt ärimehed. Et suvel Haapsalus sissetulekut suurendada oleks tark midagi oma kätega valmistada ja püüda see ka turustada.

  • Mitu talve sa “suunaja” ettevõtlusega oled tegelenud? Haapsalu ei ole Las Vegas ega isegi mitte Pärnu. Äride suhestumist linnakodanikesse ei küsinud ma ka ilmaasjata. Algatuseks võrdle Uksetehase ja kasvõi Fra Mare palgataset ja töötajate arvu. Karja tn., toitlustusäridest ma ei räägigi. Kreeka pererestorani äridega võid neid võrrelda ( äri suuruse, mitte sissetuleku poolest).
   Näita või tänaval “kullast Jeesust”.
   Argumentatsiooni tase on nii nõrk, pealegi võib tegemist olla ühe või paari
   “keeniusega” , et ma lõpetan siinkohal selle mõttetu teema kommenteerimise.
   Head ööd!

   • Unustasin. Linnajuhid ei käivita ärisid, ei tehaseid ega restorane. Nad loovad võimalikult soodsad tingimused selleks. Vaadates praegust olukorda tehke järeldused ise.

 45. Vägev mees, see Haapsalu linnapea.

 46. Tegelikult ongi asjalik mees koos väga asjaliku meeskonnaga. Olles ise temaga mõnel korral kokku puutunud, julgen küll öelda,et mees on kahe jalaga maa peal.
  Need kes siin elu kiruvad ilmselt ise midagi ei tee ja elust ja linna tööst kottigi ei jaga.
  Edu!

  • Saarlane pidi olema kõige ….. hiidlase tehtud?
   Sellest ilmselt ka arvamus, et- “hurra hr.S!” – hüüdjal on kaks jalga maas, teevad palju ja “linna tööst” jagavad “üle kottide”?
   “Ülejäänud” kiruvad elu.

 47. mida oligi arvata

  Ühtegi alternatiivset kandidaati ükski eelkommije ei nimeta. Seega pole peale Urmase kedagi. Ta on suht hästi hakka saanud. Kui tahate vaielda – nimetage mõni sinna sobiv isik, kes on valmis ka linnapeaks hakkama.

  Linna ajaleht on aga ülim rumalus. On LE ja Läänlane ja kui suudate siin muliseda siis siidate LV kodukalt ka otsused jm dokumendid üles leida. Hakata linna ehk meie raha eest eilseid uudiseid üle trükkima on nõmedus.

  • to mida 20.51

   Tee endale eelkõige algteadmised selgeks ja siis tule tõe pähe argumenteerima. Mine vaata LV kodukat ja püüa sealt linnavalitsuse istungi materjalidega tutvuda – tühi koht.

 48. ja väljaütlemisi on erinevaid, kuid, tõdegem, suurem osa on rahulolevad ja heasoovlikud.Igaljuhul meil on tore linn ja head ,asjalikud juhid. Jõudu, edu.

 49. eraldi linnalehte meil vaja pole. Internetist saab lugeda LE ja Läänlane on olemas. Linnapea on meil OK ja linn tänu mereäärsele asukohale tore.

 50. Herr Sukut huvitab eelkõige raudteejaamast Paralepani ulatuv ala. Seal peab kõik korras olema. Mis puutub Lääne maakonna lõhkumist, siis herr Suku ütles, et nii ongi parem, et maakond muutub rohkem Haapsalu lähedasemaks.
  Muutub küll ja varsti muutub niipalju, et Uuemõisast algab Harju maakond ja Panfilovkast Pärnu maakond.

 51. nats nõme on ikka see, et linnapea vaatab linna nagu mingit turistide jaoks suunatud paradiisi, kus kohalikud pärismaalased peavad õnnelike teenindajate rollis olema. Linnapea võiks linna arendada, reaalselt ettevõtlusele vajalike eeltingimuste loomisega tegeleda, mitte kultuurimaja tööd ära teha.

 52. ootame ehk selle ka ära, kuni hakatakse linnavarameti ja selliste ametkondade/ametnike tegevuse vastu detailsemat huvi tundma. Kuidas meil linnas ikkagi see hangete ja linnatellimiste tegemine on?

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.