Avakülg » Majandus, Pealugu, Uudised » Jaama A ja O pood Haapsalus pani uksed kinni

Jaama A ja O pood Haapsalus pani uksed kinni (21)

jaama a ja o. õuemaa (2)

Jaama A ja O on 2. jaanuarist suletud. Tarmo Õuemaa foto

Jaama A ja O kauplus Haapsalus on 2. jaanuarist suletud. Haapsalu tarbijate ühistu juht Raimond Lunev ütles, et pood antakse üürile. Üürniku nime Lunev ei öelnud.

„Tema ise sätib oma asju ja küll ta siis annab ise teada,” ütles Lunev.

A ja O kolib välja nii ruttu kui võimalik. Uus äri avab uksed jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Lunev ütles, et A ja O kinnipanekut on plaanitud juba mõnda aega.

„Uisapäisa me midagi sellist ei tee,” ütles Lunev.

Põhjus – klientide vähesus. Lunevi sõnul hakkasid kliendid tasapisi kaduma, kui kinni pandi A ja O kõrval asunud Lemmiku pood.

„Ka Haapsalu turg on varjusurmas. Enne kliendid tulid, tegid ühe ostu Lemmikust, teise meilt, kolmanda veel kuskilt,” ütles Lunev.

Lõpuks olid jäänud vaid mõned püsikliendid, kes ostsid vähe.

A ja O kaupluses töötas neli inimest, kes said tööd ühistu teistes poodides.

21 “Jaama A ja O pood Haapsalus pani uksed kinni”

 1. Kuuldupärast tuleb sinna Kangadžungel :)

 2. vastab tóele.

 3. Siis on kaubamaja köögil vähem pakkimist, üks pood vähem ;)

 4. Jaama A&O on mu teada Haapsalu vanim järjepidevalt samades ruumides töötanud toidupood. Milliseid 1960-test (või varem) ühes ja samas hoones paiknenud avalikke ärisid meil veel leidub? Rohkem polegi vist.

 5. ka linnas käib ääremaastumine täiega, jaama tänava võib ümber nimetada surnuaia tänavaks

  • Haapsalu on jah kohutavalt suur linn,kus peab iga paari m tagant olema pood,oli ju 4 poodi jaama tänaval,Rimi vöib sinna hulka arvestada ka.Haapsalus on niigi palju neid koledaid kaste,mida poodideks nimet.Sellised koledused võiks linna piiril olla,mitte keset linna.

   • Täpselt nii ongi. Linna sisse millegi rajamiseks peaks olema arvestatud ka silmailuga. Kõik uued suured objektid on kolemajad.

 6. Linna piir nüüd päris kaugel tooge poed Ridalasse,elu läheb paremaks!!!

 7. mulle see pood meeldis, kahju on.

 8. eks Oleg gross,paneb ka oma grossi poe varsti haaapsalu

 9. sinna sobiks

  mingi väiksem asutus, asfalti-või betoonitehas näiteks

 10. ölu oli seal läila…

 11. Kiltsi pidi tulema Prisma.

  • Sa kodanik oled peast soe vôi?Prismat ei tule lähiaastatel Pärnussegi rääkimata Haasalust.Nojah,kommentaarium on su jaoks koht kus oma fantaasiaid välja elada.

 12. Olgem ausad sealt AO poest ei olnud midagi osta. Meik on olemas suured poed kus hinnad soodsamad ja valik suurem. Saab näha kes järgmisena pillid kotti paneb.

 13. Kui midagi vähest oli vaja, sai kiiresti kätte. Polnud vaja kuskile suurde poodi kondama minna

 14. Lembitu Twerdjanski

  Jälgisin juba paar aastat Jaama poe hindu. Olin ka varem selle poe külastaja. Mida aeg edasi läks, seda suuremaks läksid hinnavahed võrreldes Säästu ja Rimiga. Pealegi väga niru valik. Näiteks Kullamaa on ka A ja O, kuid valik on võrreldamatu Kullamaa kasuks. Järeldus saab olla anuilt üks. Poe sulgemine oli planeeritud juba ammu ja põhjenduseks on ju parim selle mittekülastamine. Kunagi möödunud aastal kirjutasin üles u 30 hinda. Võrreldes Säästuga 97 % olid kallimad Jaamas.

 15. Elu on ikka kummaline! Kujutagem korra ette, et ses Haapsalu esimeses isevõtupoekeses (nn. selvekaupluses) müüdanuks täna sama kaupa mida 1960-te kuldajal. Kaalukaubana võid, odavat petti, hapendumisvõimelist täispiima, konservantide, maitsetugevdajate ja mürkvärvaineteta lihatooteid, lahtiselt kala, sooja leiba-saia (nagu praegu Kastani poes), ehtsast koorest-piimast jäätist, naturaalseid karastusjooke? Ühesõnaga – et oleks pood, kuhu nagu ’60-’70-tel minna oma kapronvõrgu ja klaastaaraga, valmistumata vaimus võitluseks ersatstoiduainete peenes kirjas tootekirjeldusega. Tänapäeva mõistes siis öko- või talutoodete pood. Kuid annan endale aru, et taskukohaste hindadeta pole sellel mõtet. Ent kuidas muuta hinnad taskukohaseks nagu Maximas ja Säästukas, ei tea. Tegelikult tean, aga ei sobi ju öelda, et Eesti riik võitleb kuni viimse ametnikuni kogukondlikkule kontrollile ja usaldusele rajaneva väiketootmise vastu. Pärast tuhande bürokraatianõude täitmist + maksude tasumist ei saagi vene (või pigem sõjaeelse Eesti) mõistes täisväärtusliku toidu pood end ära tasuda. Kahju!

  • Väike täpsustus selvepoe teemal. Nimelt selgus, ma ei saa mälu toonase nooruse tõttu 100% usaldada. Vanemate inimeste sõnul olnud Jaama poes algul vaid käsimüügilett. Seevastu valmimisest alates (1966?) omas selveosakonda Lihula mnt. 5 toidupood – praegune samaaria.

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.