Kaotus hävitas Läänemaa JK lootuse jõuda teise liigasse

Läänemaa jalgpalliklubi

Läänemaa JK Haapsalu põrus võõrsil Pakri SK Alexela vastu täielikult ning minetas teise liiga lootused.

Pühapäeval kell 17 võõrustas Pakri SK Alexela Eesti jalgpalli meistrivõistluste III liiga lääne piirkonna XIX vooru kohtumises Läänemaa JK Haapsalut.

Enne kohtumise algust asus Läänemaa liigatabelis 38 punktiga neljandal ning Pakri 17 punktiga üheksandal kohal.

Läänemaa alustas kohtumist tempokalt ning positiivselt, kuid loodud rünnakuid väravateni vormistada ei suudetud. Umbes viiendal minutil sai vigastada Läänemaa keskkaitsja Bert Rotberg, keda tuli asendama 16aastane Andre Kaja.

Läänemaa jätkas positiivse mängupildiga, kuid pärast kahekümnendat minutit hakkas Pakri üha enam mängu sisse saama. Läänemaa vajus meeskonnaga sügavamale ning Pakri sai sellest tulenevalt kõrge pressingu peale panna.

24. minutil said Pakri mängijad äärelt tulnud tsenderdusest löögile. Löök blokeeriti, kuid blokist tagasi põrkunud palli suutis Artem Kravets Läänemaa väravavahi Siim Pikkaro seljataha lüüa – 1 : 0 Pakri SK Alexelale.

Neli minutit hiljem kinkisid läänlased Pakrile teise värava, kui Talis Tamm palli Siim Pikkarole söötis ning sealt kõrge pressingu tõttu pallikaotus tuli ja pall Aleksei Panini poolt praktiliselt tühja väravasse löödi – 2 : 0.

Teisel poolajal mängis Pakri sügavamalt ja kompaktsemalt ning kasutas kontrarünnakuid Läänemaa haavamiseks. Sellest tulenevalt ei suutnud Läänemaa teisel poolajal väravale teha peaaegu ühtki lööki. Pakril oli aga kontrarünnakutest mitmeid häid võimalusi. Üks neist ka realiseeriti ka Aleksei Panini poolt. Mängu lõppseis: Pakri SK Alexela 3 : 0 Läänemaa JK Haapsalu.

Liigatabelis jäi Läänemaa 38 punktiga neljandale ning Pakri tõusis 20 punktiga kaheksandale kohale. Liigatabelit juhib FC Nõmme United II 49 punktiga, kellel järgnevad 48 punktiga Raplamaa JK ja Pärnu JK Vaprus. Altpoolt on Läänemaale kõige lähemal Pärnu JK Poseidon 31 punktiga.

Läänemaa JK Haapsalu eest mängisid Siim Pikkaro, Aare Avila, Karel Saarkopli, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Morten Saar, Martin Salf, Talis Tamm, Andres Proosväli, Kristo Enn, Karmo Einmann, Andre Kaja ja Rivo Reinsalu.

Läänemaa JK Haapsalul on hooaja lõpuni mängida veel 3 kohtumist: 24. septembril kell 14 Haapsalus Lasnamäe FC Ajaxi duubliga, 2. oktoobril kell 18 Männiku kunstmuruväljakul FC Nõmme Unitedi duubliga ning 8. oktoobril kell 16 Haapsalus Lihula JKga.