Läänlased tõid kergejõustiku meistrivõistlustelt medaleid

urmas.lauri@le.ee

Fred Vali Aleksander Kreegi mälestusvõistlusel 2016. aastal. Foto: Urmas Lauri

Kuulitõukevõistlus Lihulas (37) Karl Koha
Karl Koha sai kuulitõukes pronksmedali. Foto: Urmas Lauri

Kadriorus toimusid sel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlused kergejõustikus, kus osales ka rida läänlasi. Parimate tulemuste eest hoolitsesid muidugi Eesti Rio olümpiamängude kandidaadid. Nii heitis Martin Kupper ketast 64.76, Tanel Laanmäe viskas oda 84.06, Ksenja Balta hüppas kaugust 6.51 ja võitis 100 m jooksu ajaga 11,36, mis nõrgem Eesti rekordist 1 sajandiku võrra.

Meie omadest oli parim Võntküla mees Argo Jõesoo. 5000 m jooksus tegi ta pidevalt tempot, kuid lõpusirgel möödus temast treeningkaaslane Keio Kits. Jõesoo ületas siiski kõvasti isiklikku rekordit saades ajaks 14.56,17 ja tasuks teise koha ja esimese medali Eesti meistrivõistlustelt.

Ka 1500 m-s tuli Jõesool isiklik rekord 4.00,23, mis andis talle IV koha. Teise koha medali võitis 10 000 m kiirkäimises ka Margus Luik ajaga 49.29,41. See oli Margusele 51 medal Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt.

Meeste kuulitõukes saavutasid läänlased Raigo Toompuu, Karl Koha ja Fred Vali vastavalt 2., 3. ja 5. koha tulemustega 17.70, 17.53 ja 16.21. 3. koha sai ka Haapsalust pärit Kairit Olenko 100 m tõkkejooksus ajaga 14,41.

Teisi meie võistlejate tulemusi. 10 000 m käimises oli 5. Anastasija Skatško (1:02,25,33); Madli Rahuvarm oli 5. kuulitõukes (12.22) ja 6. kettaheites (36.27); Regina Kändla oli 9. odaviskes (32.34).

Samal ajal võistles kaks Läänemaa noormeest Tbilisis Euroopa U-18 meistrivõistlustel, mille nad olid eelnevalt välja teeninud vastava normi täitmisega. Erki Mitman võistles kümnevõistluses ia kogus kokku 6630 punkti ning saavutas 14. koha.

Kümnevõistlus loetakse kordaläinuks, kui õnnestub vähemalt ühel alal püstitada isiklik rekord. Mitman suutis seda 100, 400 ja 1500 m jooksudes. Kõige rohkem punkte teenis ta kettaheites, heites 43.95, mis andis talle 945 punkti. Ka kuulitõuke tulemus oli korralik 14.70, tenides sellega 771 punkti. JK Tempo käijal Ruslan Sergatšjovil nii hästi ei läinud. Kuna algtempo ei olnud kõrge, otsustas ta riskida ja liidritega kaasa minna. See otsus sai siiski saatuslikuks, kiirendades tekivad tehnikaga probleemid ja ta diskvalifitseeriti.