Aurora võitis Muhu väina regati oma klassis võimsalt

Täna sõideti Tallinna lahel Muhu väina regati viimane, kuues etapp. ESTLYS III klassis võitis nii tänase sõidu kui ka üldarvestuses Haapsalu jahtklubi jaht Aurora Pille Kaasiga roolis. Aurora võitis regati, saades üldarvestuses 5 punkti. Nii võimsat edu polnud ühelgi alusel üheski teises võistlusklassis.

Kuuest etapist läks arvesse viis paremat ning punktarvestusest jäi Auroral välja 8 punkti, mille Haapsalu jaht sai regati teise etapi ehk Kihnu-Haapsalu etapi kaheksanda koha eest. Seega võitis Aurora oma klassis võimsalt, sest kirja läksid vaid viiel ülejäänul etapil saavutatud esikohad. Aurora: Pille Kaas, Mikk Link, Joosep Link, Kaarel Kaasik, Margo Perend, Julius Tarand.

Tänase etapi viienda kohaga tõusis Haapsalu jahtklubi jaht Lion Ragnar Kõivuga roolis lõppkokkuvõttes 10. kohale.

Black Birdil sõit ebaõnnestus ning Tarmo Polli juhitud alus langes üldarvestuses 12. kohale. Elevants Agur Kruusinguga roolis tegi täna aga head sõitu, lõpetades etapi üheksandana ning kerkis lõpparvestuses 15 kohale.

Ägelind Ionel Lehariga roolis tegi täna regati parima sõidu, kuid tänane 13. koht ei suutnud alust kokkuvõttes tõsta 23. kohast kõrgemale.

ESTLYS III klassis võistles kokku 28 jahti.

Folkbootidel tüüris Olev Oolup Haapsalu jahtklubi Bacchuse kokkuvõttes 17 punktiga neljandaks. Tänases sõidus oli Bacchus kolmas.

Folkbootidel oli tihe rebimine, sest esikoha sai üldkokkuvõttes 12 punktiga Lind Tiit Riisaloga roolis, punkti rohkem kogus Tee Chee Peeter Välkmanniga reolis ning 14 punktiga sai Muinasjutukuningas Jaanus Nõgistoga roolis kolmanda koha.

ORC I klassis võidutses Forte, kogudes üldkokkuvõttes 6 punkti.

ORC II klassi võitis Merepärl 8 punktiga.

CDL<8 klassi võitis Kadri 6 punktiga. ESTLYS I klassi võiduks kogus Fanatic 11,5 punkti. ESTLYS II klassi parim oli Elli, saades kokkuvõttes kirja 9 punkti. Jaht Aurora Pille Kaasi meeskonnaga, Haapsalu Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Meisi Volt/Postimees
Aurora võitis Muhu väina regati ESTLYS III klassis, kirja läks Haapsalu jahtklubi alusel viis võidetud etappi. Foto: Meisi Volt/Postimees

ESTLYS3 grupi esikolmik - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Erlen Štaub Postimees
ESTLYS3 grupi esikolmik – A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016. Foto: Erlen Štaub/Postimees