Eesti epeemeeskond tuli EMil kaheksandaks

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Vehklemise Eesti meistrivõistlused. Tallinn Spordihall, Tallinn, 07.05.2016 Vehklemise Eesti meistrivõistlused. Tallinn Spordihall, Tallinn, 07.05.2016 Vehklemise Eesti meistrivõistlused.

Sten Priinits ja Jüri Salm. Foto arhiiv

Poolas Torunis toimuvatel vehklemise Euroopa meistrivõistlustel jõudis Eesti epeekoondis meeskondlikus epees veerandfinaali, kuid pidi seal tunnistama Prantsusmaa paremust. Lõpuks saadi kirja 8. koht, kirjutas Postimees

Eesti koondis koosseisus Nikolai Novosjolov, Jüri Salm, Sten Priinits ja Marno Allika, oli avaringis vaba. Teises ringis alistati Hispaania 41:40.

Veerandfinaalis kohtus meeskond Prantsusmaaga, kelle vastu jäädi küll varakult kaotusseisu, kuid Novosjolov suutis viiendas minimatšis seisu 21:21 viigistada. Edasi aga prantslasi pidurdada ei suudetud ning Eesti kaotas kohtumise 38:45.

Kohtadele 5.-8. heitlust jätkanud Eesti kaotas seejärel 31:45 Taanile ning 33:45 Saksamaale.

Euroopa meistriks tuli Prantsusmaa, hõbemedalid läksid Itaaliasse ja pronksid Ukrainasse.