Läänemaa meistrivõistlustel orienteerumises oli 42 osalejat

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises peeti sel aastal 20. septembril Haapsalus Ruhisoo ümbruses.

42 võistlejat jagunes 8 võistlusklassi vahel: N-21, N-40, M-60 läbisid 4,9 km pikkuse raja, M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 6,9 km rajal ning MN16 ja N-60 läbisid 2,6 km pikkuse raja. Kõige nooremad panid ennast proovile nöörirajal.

M-16 klassis oli üks osaleja, kuid M-14 klassi võistlejatega aru pidades otsustasid korraldajad, et M-14 osalejad tõstetakse M-16 klassi. Seega esimese koha sai Kenet Tõkke ajaga 00:30:32, teise Samuel Kastepõld (+14:45), kolmanda Silver Nikkel (+17:46) ja neljanda Joosep Michels (+37:37).

N-16 klassis võitis esimese koha Laura Ulm ajaga 01:01:09, teiseks jäi Claudia Birk (+05:49) ning kolmandaks Eva-Maria Kastepõld (+15:25).

M-21 võistlusklassis pälviti meistritiitliga Jaan Kostjukov kelle aeg oli 00:56:14, teise Neeme Kalda (+14:42) ning kolmanda koha Renek Loorens (+17:05).

N-21 võistluskassis pälvis esimese koha Erika Kalda ajaga 00:39:46, teise Jaanika Paalmäe (+35:10) ja kolmanda koha Kaja Loorens (+44:49).

M-40 klassis võitis üldarvestuses ja Läänemaa arvestuses esimese koha Aivar Leht ajaga 01:02:29, teise koha üldarvestuses Tšehhist pärit Marek Filičko (+13:17) ning kolmanda koha Toivo Birk (+32:28), kes Läänemaa arvestuses saavutas teise koha.

N-40 klassis saavutas esimese koha Marika Meister ajaga 00:54:43, teise koha Helle Rennu (+05:40) ja kolmanda koha Ülle Raudsepp (+07:20).

M-60 klassis saavutas üldarvestuses esimese koha Jüri Rokko ajaga 00:42:55, Peep Koppel  teise koha (+06:00), Rein Küttim kolmanda koha (+07:57) ning  Läänemaa arvestuses esimese koha Rein Hanstein (+09:29), Peeter Viik teise koha (+25:07) ja Williambert Lambert kolmanda koha (+58:12).

Osalejate hinnangul oli rada maastiku poolest üsna keeruline, sest tuli läbida raiesmikke ja vesisemaid kraave, kuid kokkuvõttes olid kõik rõõmsad ja õnnelikud kordaläinud  sportliku päeva üle.

Lisaks tooks välja OK Okas liikmete saavutused Eesti meistrivõistluste tavarajal, mis toimusid augusti lõpus (29.08.15) Krüüdneris, kus saavutati järgmised kohad: Rein Hanstein M-65 klassis 16. koht, Erika Kalda N-21A ehk harrastajate klassis 2. koht ning Ülle Raudsepp N-55 klassis 13. koht.

12.09.2015 toimusid  Mõndaveres Kaitseväe Keskpolügoonil Eesti meistrivõistlused pikal rajal, kus saavutati järgmised kohad: Rein Hanstein M-65 klassis 7.koht, Erika Kalda N-21A klassis 2. koht ja Ülle Raudsepp N-55 klassis 9. koht. Pika raja maastik oli sarnane Läänemaa meistrivõistluste maastikule, ehk valdavalt raskesti läbitav, kuid sisaldas erinevalt laugest Läänemaa maastikust nii pikki oosiahelikke kui ka mikroreljeefi.