Sergatšovilt tuli Eesti meistrivõistlustel tõhus rekordiparandus

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Karl Koha

Nädalavahetusel olid Kadriorus Eesti meistrivõistlused kergejõustikus, kust Läänemaale tuli 3 medalit. Margus Luik võitis oma 48. meistrivõistluste medali kiirkäimises, olles meeste 20 000s II ajaga 1:45.11,37. Samal distantsil oli III  Ruslan Sergatšov ajaga 1:48.22,56. Tulemus ületab tema enda nimel olnud maakonna B klassi rekord ligi 8 minutiga.

Karl Koha (pildil) saavutas III koha kuulitõukes tõugates 7,25 kg raudmuna 16.86.

Teisi meie maakonna sportlaste tulemusi. Kuulitõukes oli 5. Fred Vali tulemusega 16.58. 10 000 m kiirkäimises naistele oli 5. Anneli Aru ajaga 1:05.31,32. 6. oli 3000 m takistusjooksus möödunud aasta 3. koha omanik Igor Skatško saades ajaks 10.24,10, mis parem eelmise aasta ajast tervelt 9 sekundit. Karl Koha heitis ketast 46.37 ja saavutas 9. koha. Kristo Simulask ületas kõrgushüppes 1.90 ja oli 11.

Eesti MV-le pääsejaid oli Läänemaalt veelgi, kuid mitmed õrnema soo esindajad olid sunnitud  haiguse tõttu võistlustest eemale jääma. Mõni nendest oli võimeline isegi medaliheitlusse sekkuma. Pean silmas naiste 10 000 m kiirkäimist.

See võistlus oli viimaseks võimaluseks Eesti sportlastele täita maailma meistrivõistlustele pääsemise norm kergejõustikus. Lisaks 12 sportlasele, kel see norm eelnevalt täidetud, sai sellega neil võistlustel hakkama ka tartlane Jaak-Heinrich Jagor 400 m tõkkejooksus saades ajaks 49,37. Tema tulemus on parem ka Rio de Janeiro olümpianormist. Ta on praegu viies 2016. aasta OMi normitäitja Eestis. Teised neli: Marcel Uibo, Rasmus Mägi, Kerd Kanter ja Tanel Laanmäe.

Ksenja Baltal jäi kaugushüppes vajaka nii MM kui OM normist ainult 4 cm, hüpates 6.66. Tema viimane üleastutud hüpe oli kusagil 6.80 ringis.

Tegelikult võib MM-ile Pekingis pääseda ka ilma normi täitmata kui oled hooaja edetabelis 32 parema hulgas. Praegu on selleks lootust takistusjooksjal Kaur Kivistikul, samuti Ksenja Baltal 100 m jooksus. Kas mõnel veel, selgub lähipäevil, kuid tõenäosus on siiski väike, et kellegile see õnn veel naeratab.