Kaire Reiljan

kaire@le.ee

20140827_165338

Rukkilillemängudel edukalt võistelnud noored kergejõustiklased Madli Rahuvarm (vasakult), Kati Olesk ja Erki Mitman. Foto Kaja Ladva

26.-27. augustil Tallinnas peetud Eestimaa Rukkilillemängudelt tõid Läänemaa noored kergejõustiklased koju neli medalit, neist kaks Erki Mitman.

Võisteldi väga rasketes ilmastikutingimustes, esimesel päeval sadas terve päev ja sooja oli vaid 12 kraadi.

Tüdrukute C-kassis teivashüppes ületas Kati Olesk 2.20 ja võitis enam kui kaks tundi vihmas peetud võistluses pronksmedali.

Poiste B-klassi kõrgushüppes oli Erki Mitman tulemusega 1.70 kolmas ja Kevin Sakson 1.55-ga kaheksas.

Tüdrukute B-klassi kõrgushüppes ületas Anna-Maria Vjazemski 1.50 ja oli 7. Tüdrukute A-klassi 1500m jooksus sai 5. koha Greete Lehemaa ajaga 5.58,72

Teisel võistlus päeval ilm paranes ja paranesid ka tulemused.

Poiste B-klassi kettaheide paistis silma väga kõrge taseme poolest — kolm poissi heitsid ketast üle 50 meetri. Meie Erki Mitman võitis hõbemedali suurepärase tulemusega 54.16.

Tüdrukute A-klassi kuulitõukes võitis Madli Rahuvarm hõbemedali tulemusega 12.53.

Tüdrukute B-klassi 100m tõkkejooksus jooksis end kuuenda tulemusega 16,16 finaali Anna-Maria Vjazemski. Finaali start tal aga ebaõnnestus Anna-Maria Vjazemski katkestas jooksu.

Tüdrukute C-klassi kuulitõukes oli Eliis-Maria Koit aasta vanematega võisteldes tulemusega 8.24 12. kohal.