Erki Mitman võitis B-klassi kettaheite uue maakonnarekordiga

koikNoored kergejõustikulootused Kristo Simulask, Greete Lehemaa ja Erki Mitman. Foto: Kaja Ladva

Võrus toimunud Eesti A ja B klassi MV-l kergejõustikus osalesid Läänemaa kergejõustiklased väga edukalt.

Haapsalu Kergejõustikuklubi noored kergejõustiklased võitsid viis medalit.

B-klassi kettaheites võitis väga haarava võistluse viimase katsega Erki Mitman, püstitades uue maakonnarekordi tulemusega 51.59. Samas vanuseklassis sai finaali ka Kevin Sakson, kes jäi 41,65-ga kuuendaks. Kuulitõukes püstitas Erki Mitman samuti uue isikliku rekordi ning võitis hõbemedali tulemusega 15.04, Kevin Sakson jäi sel alal neljandaks uue margi tulemusega 14.20.

Sel aastal oli heitealades erakordselt palju osalejaid, üle 30 võistleja. Odaviskes viskas Erki Mitman taas korraliku tulemuse 49.93 ja sai kuuenda koha, Kevin Sakson sai kirja 45.40 ja kümnenda koha. Pronksmedali võitis Erki kõrgushüppes, ületades 1.79.

Kevin Sakson oli tulemusega 1.60 üheksas. Kevin võistles sel aastal endast aasta vanematega ning tema kuulitõuke tulemus oli kindlalt omavanuste Eesti hooaja rekord. Erki Mitman pääses selle võistluse põhjal aga Eesti koondisesse kettaheites ja kuulitõukes ning teda ootab ees juba järgmisel nädalal Balti matš.

B-klassi tüdrukute parim oli teivashüppes Simona Liisbet Seppi tulemusega 2.20 kuuenda koht.

A-klassis oli Kristo Simulask eriti võimas kõrgushüppes, ületades 1.92 ning võites pronksmedali. Kristo võistleb sel aastal A-klassis endast aasta vanematega ning ta kõrgushüppe kiituseks võib öelda, et ta ületas kõik kõrgused esimesel katsel ning väga õrna puudutusega tuli maha kõrgus 1.95, mis oleks talle andud teise koha.

A-klassi teine medal tuli tüdrukute 3000m jooksus, kus ajaga 12.28,79 võitis pronksmedali Greete Lehemaa. 1500m jooksus oli ta kuues ajaga 5.45,59. Madli Rahuvarm oli kuulitõukes viies tulemusega 11.68.

Läänemaa KJK parim tulemus oli B-klassi 1500m jooksus Kristiina Kösteri viies koht ajaga 6.43,49. Samal alal oli Germo Pärna tulemusega 5.59,03 seitsmes. Martin Teppan oli 800m jooksus kuues ajaga 2.15,12 ja 2000m jooksus üheksas tulemusega 7.16,59.

Odaviskes oli Karl Mäger üheksas tulemusega 46.87 ning 400m jooksus kaheksas ajaga 58,13. Samal alal oli Rasmus Nikkel tulemusega 58,30 üheksas.

A-klassis odaviskes oli Kristopher Aljaste üheksas tulemusega 52.78 ning Aaro Õismets 3000m jooksus kaheksas ajaga 10.49,25.

Jooksuklubi Tempo esindaja Anastasija Skatsko oli B-klassi 1500m jooksus viies ajaga 5.34,47 ja Daniil Andrianov samal alal ajaga 4.34,70 kaheksas.