Koolijalgpallis oli parim Lihula gümnaasium

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalus toimusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlustel 4.-6.klasside poiste jalgpallis tuli üheksa kooli esinduste hulgas esikohale Lihula gümnaasiumi võistkond.

Medalimängudele, ehk nelja parema hulka pääsemiseks tuli meeskondadel alagrupis olla kahe parema seas. Esimesest alagrupist suutsid seda Haapsalu põhikool ja Ridala põhikool, teisest Lihula gümnaasium ja Haapsalu linna algkool. Teised osalenud koolid mängisid kohamängud vastavalt alagrupis saavutatud tulemustele.

Esimeses poolfinaalid alistasid Lihula gümnaasiumi jalgpallipoisid kindlalt Ridala Põhikooli 4:0. Kuid teine finalist selgus alles pärast 1:1 lõppenud normaalaega penaltidega – selles olid Haapsalu põhikooli poisid kindlamad ja tagasid koha kuldmedalimängule.

Medalimängud olid ühepoolsed. Kolmanda koha mängus olid Ridala poisid selgelt 4:0 üle Haapsalu linna algkoolist. Finaalis aga võitis väga head tehnilist jalgpalli ja oskuslikku söödumängu näidanud Lihula gümnaasium 3:0 Haapsalu põhikooli.

Lihula Gümnaasium mängis koosseisus: Juhan-Johannes Raudsik, Virgo Vallik, Kevin-Reidar Bachaus, Rocco Mõtt, Reno Mark, Rainer Kleinod, Kevin Kiviselg, Siim Urb, Marten Põld. Treener Jaanus Getreu.

Teise koha saavutas Haapsalu põhikool (õpetaja Erkki Lass) ja kolmanda koha ridala Põhikool (õpetaja Pille Raudsepp).

Järgnesid Haapsalu linna algkool(treener Aavo Tomingas, õpetaja Erkki Lass), Risti põhikool (õpetaja Ulrika Tülp), Palivere põhikool (õpetaja Väino Munskind), Taebla gümnaasium (õpetaja Enn Kerge), Virtsu kool (õpetaja Jaanus Getreu) ja Haapsalu Nikolai kool (õpetaja Hardo Lehis).

Viimastel õppeaastatel ongi koolispordiliidu mitmesugustel jalgpallivõistlustel osalenud 8-10.

“Mul on väga hea meel, et jalgpall on koolide hulgas meeletult populaarne. Samas tuleb rõõmustada ka selle üle, et võistluste üldine tase on tõusnud. Sest kõikide koolide esindustes mängivad jalgpallurid, kes osalevad jalgpallitreeningutel. Rõõmu teeb ka see, et väiksematest väiksemad maakoolid julgelt ja jätkuvalt turniiridel osalevad,” ütles seekordsete võistluste peakohtunik Aavo Tomingas.

Läänemaa koolide selle õppeaasta jalgpallivõistlused lõppevad Lihulas 29. aprillil toimuva 4.-5.klassi tütarlaste turniiriga.