Parimad läänlased Tartu rattamaratonil lõpetasid teises sajas

Pühapäeval peetud 16. Tartu rattamaratonil, mis on Baltikumi suurem maastikurataste võistlus, oli võimalus valida 89 ja 40 km distantsi vahel. Start oli Otepääl Tehvandi staadionil, finiš Tartumaa tervisespordikeskuses Elva lähedal.

89 km võistluse lõpetas 3112 võistlejat, 40 km 1967 võistlejat. Võitis teist aastat järjest Erki Pütsep ajaga 2:32.26.

Suurem osa läänlasi valis samuti pikema sõidumaa, mille esimese poole lõpetajate hulka mahtus 19 Läänemaa sportlast. Meie parimad olid Üllar Petrovitsh ja Andrus Tammistu aegadega 2:50.46 ning 2:52.37, mis andsid üldjärjestuses vastavalt 112. ja 136. koha. Oma M35 vanuseklassis said nad 20. ja 28. koha.

Meie meeste seljataha jäi ka 2006. a Euroopa meistrivõistluste hõbemedaliomanik ja 2012. a Londoni olümpiamängude 50. Rene Mandri. Parimaile hiidlastele, Siim Koolmeistrile ja Rainer Kuhile, jäid meie mehed alla.

500 parema hulgas lõpetas läänlastest Ailar Ladva (335., aeg 3:02.54), Jaanus Nõmmisto (411., 3:06.07) ja Alar Laur (448., 3:07.51). Meie parim noormees oli Ants–Kristjan Tamm ajaga 3:10.17, mis andis M17 klassis 17. koha.

M60 klassis oli Juhan Lukk 9. ajaga 3:33.10. Kolm paremat Läänemaa naist olid Meeli Laos (27., 3:30.15), Liina Kasela (32., 3:33.01) ja Kelly Klippberg (69., 4:02.58). Klippberg oli N17 klassi neljas.

40 km parimad läänlased olid meestest Kristjan Ulm (1:36.42) ja naistest Kadri Raadla (1:46.18).