Startis 56. Muhu väina regatt

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Forte EST475 (grupp ORC 1). Foto: Piret Salmistu, ESS Kalev Jahtklubi

Laupäeva õhtul avati Haapsalus 56. Muhu väina regatt, pühapäeval startis 113 jahti seitsmes võistlusgrupis esimesele etapile Haapsalust Heltermaale.

Regatil osaleb aluseid Eestist, Lätist, Leedust, Venemaal, Soomest ja Rootsist pea 700 purjetajaga pardal.

Pühapäeval kella 13ks plaanitud start lükkus tuulepuudusel pea tund edasi, teatas Eesti jahtklubide liidu (EJL) peasekretär Ott Kallas. Vahepeal pilviseks tõmbunud taevas tõi ka tuule ja jahid sõitsid rajal 3–7 sõlmega.

Esimesel etapil jõudis kolm Haapsalu jahtklubi alust oma võistlusklassis esikolmikusse.

ORC 4. grupis, kus võistleb 13 jahti, oli teine kolme viimase aasta Muhu väina regati võitja, jaht Edasi Koit Pautsiga roolis. Edasi jäi minuti ja 12 sekundit alla etapivõitjale Peterburi jahile Prizrak Dmitri Mostovoiga roolis.

ESTLYS 2 grupis, kus tänavu võistles 26 jahti, oli kolmas Haapsalu jahtklubi jaht Aurora Mikk Linkiga roolis. Esikohale tuli selles grupis Saaremaa merispordi seltsi jaht Mercurius (Margus Tasa), teine oli Pärnu jahtklubi jaht La Folie (Janno Simm). Aurora kaotas teisele kohale vaid kolm sekundit.

Folkboot’ide klassis, kus võistleb kümme jahti, tuli teiseks Haapsalu jahtklubi alus Tuuli Olev Oolupiga roolis, kaotades võitjale pea kahe minutiga. Eelmisel aasta Muhu väina regatil olid nad oma klassi võitjad. Folkboot’ide klassi võitis esimesel etapil Kalevi jahtklubi jaht Greta Mikk Kööseliga roolis.

Täna hommikul startisid jahid Muhu väina regati teisele etapile Heltermaalt Kuivastusse.

Muhu väina regatt on Eesti vanim järjepidevalt toimunud avamerepurjetamise võistlus ja kuulub EJL avamerepurjetamise karikasarja.