Avakülg » Mis juhtus?, Uudised » Hanila vald käib murdunud puu pärast vallaelanikuga kohut

Hanila vald käib murdunud puu pärast vallaelanikuga kohut (2)

Hanila elanik kaebas valla kohtusse, sest valla maal kasvanud haige puu purustas murdudes tema sõiduauto, kuid vald keeldus hüvitamast 3500 euro suurust remondikulu.

24. juuni hilisõhtul murdus ja kukkus Virtsu mõisapargis Mutionu baari juurde pargitud 2001. aasta Hyundai Galloperile peale puu.

Kuna Virtsu mõisapargi hooldamise eest vastutab Hanila vald, nõudis autoomanik vallalt auto remontimiseks 3500 eurot. Vald ei soostunud nii suurt summat maksma ja autoomanik esitas hagi. Asja arutati eile Haapsalu kohtumajas.

Autoomaniku kaitsja Triin Väljaotsa sõnul ei ole tegemist vääramatust jõust tingitud õnnetusega: puu murdus, sest oli juuremädanikuga nakatunud, mitte tormituules. Seega on süüdlaseks valla kui pargi hooldaja tegevusetus.

Autoomanik laskis parandustöid hinnata kahel remondifirmal, mõlema hinnapakkumus on u 3500 eurot.

Hanila valla esindaja Armand Reinmaa aga nentis, et õhtu oli tuuline, ja kinnitas, et vald hooldab mõisaparki korralikult. Vald tahaks näha eksperdihinnangut, mis tõestaks, et vajalikke parandustöid ei saa teha odavamalt ning et kõik parandamist vajavad vead tulid puu alla jäämisest ja mitte varem ega hiljem.

Valla seisukoht on, et 3500 eurot on liiga suur summa, mida hüvitada, ja hageja soovib valla kulul rikastuda.

„Mõistlik inimene ei pargiks suure tuulega end iidses mõisapargis puu alla,” ütles Mereväli istungil. Väljaotsa sõnul on väide aga absurdne, sest Mutionus käijad pargivad samas kogu aeg, inimene ei saa teada, milline puu on haige, tormituult aga polnud. Kostja tegi taotluse sõidukiga tutvuda ja lasta ise valitud ekspertidel olukorda hinnata. Esialgu ei rahuldanud kohtunik Tambet Grauberg taotlust, sest hagi esitamisest on möödas üle kahe kuu ja jääb arusaamatuks, miks esitas kostja taotluse alles põhiistungil.

Hiljem otsustas kohtunik siiski anda 17. detsembrini aega lisatõendite kogumiseks. Vaja on välja selgitada ka, kas vald ikka on pargipuude hooldamise eest hea seisnud ja milline oli ilm 24. juunil Virtsus.

2 “Hanila vald käib murdunud puu pärast vallaelanikuga kohut”

  1. 3500 on ilmselgelt liiga palju, 3000 võiks vald auto omanikult ära osta ja kasu oleks mõlemapoolne. 3500 euriku eest pole seda autot mõtet taastada ja vaevalt omanik seda teekski.

  2. Ilm oli tollel õhtul suht rahulik…(umbes 3-4 m/s oli ainult tuult)…

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.