Läänlaste tulemusi Tartu rattarallilt

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Pühapäeval toimunud Tartu rattarallil (Estonian Cycling Weekend) oli võimalik osaleda kahel distantsil – kas 137 või 74 km. Seekordseks uuenduseks oli, et rada kulges tavapärasele vastupidises suunas, muutes maastiku vaheldusrikkamaks.

Pikema distantsi lõpetas 1742 ratturit, nende hulgas 98 naist, lühemal maal finišeerus 1990 sportlast või asjaarmastajat, nende hulgas oli naisi 494. Pikema maa võitis taanlane Rene Jörgenson ajaga 2:59.34.

Kuidas läks läänlastel? Enamik meie maanteehuntidest valisid pikema maa. Toon ära kuus paremat koos saavutatud koha ja ajaga:

341. Üllar Petrovitš 3:20.18,
355. Mart Schröder 3:20.19;
495. Agu Simulask 3:33.59,
719. Kristjan Muld 3:40.28, 877.
Aimar-Alarik Ots 3:51.39,
882. Tarvi Viik 3:51.42.

Parim läänlasest naine oli Meeli Laos ajaga 4:20.47, olles selle tulemusega naiste hulgas 60., kuid N21 vanuseklassis 30. Kelly Klipperg saavutas ajaga 4:50.16 N17 vanuseklassi 5. koha.

Algusotsa tase oli päris kõrge ja tihe. Näiteks kui Petrovitš oleks olnud tosin sekundit kiirem, oleks ta mahtunud juba esimese 200 sisse.
Lühemal maal oli läänlastest kiirem Andres Kirsipuu, kes saavutas 272. koha ajaga 2:11.30, olles oma vanuseklassis M20 kuues. Meie naiste parim oli Helina Evert ajaga 2:32.17, mis andis naiste hulgas 71. koha.