Avakülg » Uudised » Airport Jam jääb sel suvel ilmselt ära

Airport Jam jääb sel suvel ilmselt ära (67)

Politsei ja Ridala vald on rahul, et klubimuusikafestival Airport Jam Kiltsi lennuväljal võib sel aastal ära jääda.

Festivali korraldaja Antti Tsugart ütles, et ürituse sellesuvine saatus selgub lähinädalail. Võimaliku ärajäämise põhjusi ei soovinud ta kommenteerida.

Ridala vallavanema Toomas Schmidti sõnul on korraldajad aga öelnud, et tänavu nad taotlust ei esita. Samasugune info oli ka Haapsalu politseijaoskonna juhil Margus Kaldmal.

Kui korraldajad otsustavad taotluse ikkagi esitada, on neil varasemast keerulisem vallalt, politseilt ja Kiltsi lennuvälja omanikult Kaitseliidult luba saada. Korraldajad peavad tagama varasemast parema korra ja turvalisuse, ütles Schmidt.

Kaldma sõnul ei pane politsei üritusele kätt ette ega jalga taha ja on valmis koostööks. Praeguses vormis mõjub Airport Jam Läänemaa turvalisusele aga halvasti.

Suurem seadusrikkumine käib kaasas kõigi festivalidega ja roolijoodikutega on muret igal suvisel üritusel, aga narkoainete tarbimine on kõige suurem just Airport Jamil, nentis Kaldma.

„Läänemaale oleks parem, kui seda üritust endisel kujul enam ei tuleks,” ütles Schmidt. „Selline kuulsus pole hea ja erilist raha see vallale ei too.”


Mulluse Airport Jamiga seotud seadusrikkumisi
• 24 purjus mootorsõidukijuhti
• 2 kehalist väärkohtlemist
• 1 süütamiskatse Haapsalus
• 23 narkoaine tarvitajat
• 13 alkoholi tarvitanud alaealist
• 5 alaealiste tubakaseaduse rikkumist
• 2 avaliku korra rikkumist
• 28 piirkiiruse ületamist
• 6 juhtimisõiguseta juhti
• 2 liiklusõnnetust, inimesed viga ei saanud
• 29 väljakutset Kiltsi lennuvälja piirkonda
• 38 inimest viidi politseisse.

Allikas: Haapsalu politseijaoskond

67 “Airport Jam jääb sel suvel ilmselt ära”

 1. See ei ole normaaln,krt haapsalus toimub viimasel ajal niigi vähe üritusi ja nüüd jäetakse see ka veel ära,krt jätke siis ka see fking Augustibluus ka ära liiga palju karvaseid ja täis olevaid kalkareid…Ju siis ei saa Hps politsei oma tööga hakkama kui kardetakse Jammi korraldada…Täiesti mõtetu teema ….
  EBAREAALNE!!!

  • Iga aastane APJ külastaja.

   Ma olen täitsa nõus.
   Jätaks siis äkki kõik üritused Eestis ära :S

   AIRPORTJAMI TAHAMEEE!

  • Haha, tõmbate kommi sisse,hoote peale ja lähete oma nõmedat vaibakloppimist kuulama. Epic !

   • Ei no kuule sellessuhtes et igaüks kuulab oma muusikat ja kui sina kuulad hevy metal käisin sital siis ei koti eriti meie kuulame oma ja sina kuule oma ära inise siin .

 2. Hps politsei ei saa…

 3. nii vaffa üks põhjus jälle mitte eesti sattuda :))

 4. Va(see jama SEE ON SUVE (AREM YRITUS MA V2GA LOODAN ET SEE IKKA TOIMUB

 5. See on ilmselge, et iga suur üritusega kaasneb korrarikkumisi. Ja on üritusi, kus on isegi rohkem seadusega vastuolus inimesi, näites Õllesummmer. Kus sõnaotseses mõttes töllerdavad purjus alaealised ja väiksed lapsed keda vanemad kaasa võtavad ning alkoholipudeleid neile Miki hiire kottidesse peidavad. Selline asi toimub kesklinnas ja perekondliku ürituse nimi on veel ÕLLEsummer.
  Kui palju klubi muusika üritusi Eestis toimub? Festivale? Ei teagi vist rohkem kui APJ. See ongi noorte pidu kuhu noored tulevadki pidutsema ja vahest võivad asjad üle kätte minna aga ega see ei ole nüüd maailma lõpp. Kindlasti korraldajad saaksid natukene asju paremaks teha sest teiste tööd on alati hea kritiseerida ja ise käed taskus näpuga näidata kus on puudujäävad kohad. Ja muidugi Eesti politsei on häbiplekk meie riigile, minu jaoks on see karm reaalsus. Isiklikest kokkupuudetest võin seda südame rahus avalikult internetis kirjutada. Ka eelmise aasta kogemused APJ politseiga jättis soovida, oli näha et tavakodanikud on asjadest teadlikumad ja saavad ennem loota võõrale inimesele kui ameti mängiga politseinikule. Mõnda roolijoodikut tahaks ka asja juures kaitsta, tean päris mitut inimest, kes eelmine aasta kontrollisid oma promilli organisatsiooni „Sõida kaine peaga’’ raames ja puhusid ilusti 0. Sõitma asudes olid teepeal korravalvurid, kes kontrollisid sõidukijuhi kainust aga siis näitas alkomeeter juba promilli. Kuidas need inimesed asjas süüdi olid.
  Mina olen noor inimene ja enamik mu tutvusringkonnast on noored inimesed. Meid ühendavad ühised huvid muusika, kiired autod ja kõik muud hullused, mis noortele meeldivad. Aga ei paneme käe ette noorte liikumistele ja koos jammimisele. Kurb aga tõsi. Ürituse ära jäämine ei parandaks seadusekuulekust sest need, kes rikuvad seadusi jäävadki seda tegema vahet pole, kas siis ürituse Airport jam’i näol või mõnes muus kohas. Ega kuritegevus siis tegemata ei jää!
  *Tsiteerin Schmidt „Selline kuulsus pole hea ja erilist raha see vallale ei too.”
  Kuulsus, et on pidu just täpselt noortele? Et välismaal elavad Eestlased naasevad selle peo jaoks kodumaale? Noored turistid tulevad spetsiaalselt selle ürituse pärast Haapsallu, kohta millest nad muidu kuulnudki ei ole?
  Pole mõtet pingutada ürituse nimel, mis nagunii erilist raha vallale ei too!

  • Mina tean ka mitut juhtumist seoses sellega, et käidi seal “sõida kaine peaga” telgis enne äraminekut puhumas, puhuti 0 ja kui pea tund aega hiljem sõitma hakati ja politseile puhuti, näitas nendel, et promill on sees. No täitsa ajuvaba, miks seda telki üldse siis vaja oli????

  • Mõnel on ikka päris kõvasti vaba aega ma vaatan :D Annab kirjutada sellist lugulaulu siia ikka….

   • Samas tuli see telk mõnele inimesele kasuks aga oli ka negatiivseid külgi asja juures. Kõvasti vaba aega? – Pigem paar minutit asjasse süvenemiseks ja ülejäänud minutid oli trükkimise vaev.

    • eestis pole mitte ühtegi suur üritust kus on ainult noored ja see on kurb.
     mina olen sinuga täiesti ühel meelel
     õllesummeril oli eelmine aasta üle paarisaja rikkumis airpordil nattuke alla 200. ja kui korralsataks raba rocki,õlle summerit ja muid üritusi kus on palju rikkumis, siis mix ei võik olaa vähemalt üks pidu eestis kus on hea muuskia. ja järgmine päev kiirenud nagu see oli 2010:( kahju et see nii on. ainuke norm pidu jäetakse kh ära masendav on see eesti riik. mujal mailmas on üritused nagu qlimax, defqon1. ja muud üritused keegi ei nurise. aga just siin eestis alati mingi teema nii kui nattuke rohkem lärmi tehakse

 6. Täiesti pekkis ju. Ma ei oota isegi oma sünnipäeva nii palju kui APJ’i. See et politsei koerad ja üldse politseinikud ei saa oma tööga hakkama, ei tähenda, et pidu peaks ära jääma. Kuritegude numbrid on niigi väiksed, keegi viga ei saanud ega midagi. Miks teid siis nii FAKING häirib see? See et see vallale ei too raha sisse piisavalt? Te ei peagi selle eest raha saama, vaid korraldajad, kes näevad väga palju vaeva, et noored saaksid lõbutseda ja nautida muusikat. Korraldajad ei peaks vastutama selle eest, mida tarvitavad noored, vaid politseinikud peaksid seda tegema. Nagu näha, kedagi ei huvita midagi peale raha. KÄIGE PERSE KALLID POLITSEINIKUD!!! See et see pidu ära jääb, ei tähenda, et tarvitamine jääb ka ära, küll noored leiavad koha kus pidu panna ilma mentideta. :)

  • hästi õeldud !

  • Korraldaja peab tagama turvalisuse ja pole aastat möödunud kus poleks narkoga seoses midagi seal üritusel olnud. 23 narkoaine tarvitajat. Kas see on 1 ürituse kohta väike osa siis, jutt on narkost mitte alkost?

   • Muidugi väike :) Inimesi seal üle 2000 ja kui nendest 0.5-1% tarvitajaid siis ei ole midagi hullu. Iga pool maailmas toimuvad sellised üritused ja kõik korras. Iga üks elab oma elu nagu ta ise tahab, tarbib ta või mitte on täiesti tema asi. Kui ära jääb siis on ikka täiesti nõme politsei riik meil ikka… probleemid ei tule peost, vaid sellest et siin muud teha pole eriti.

  • kurat haapsalust(endine)

   no aru ma ei saa,kui ma veel haapsalus elasin anti sellistele nn.kloppijatele kesta peale. aga nüüd on vist enamus noori lolliks lännu ja söövad kommi ja muud jama sisse,et hea oleks.jooge õlut ja ja pekske jammareid parem. viva rock

 7. Kui ma ei eksi siis üks aasta oli folgil rikkumisi rohkem kui jammil

 8. Positiivne otsus.
  Eestimaa ei kannata kusagil nii kõrget rullnokkade ja kalkarite kontsentratsiooni välja.
  Parem kui oleks absoluutselt kindel enam kunagi ei tule…

 9. Hea lugeda kuidas nn. elupõletajad ja rullnokad vinguvad. Tahad klubimuusikat, külasta vastava teemaõhtuga klubisid. Ja kui ei meeldi, tehke illegaalne narkopidu kuskil metsas, nagu venemaal venelased teevad. Ja uhage nii et suud vahtus!

  • Kle,kas sa ise ka said aru mida ütlesid?Mõtlemiseks kasuta ikka aju ja lugemiseks silmi,see üritus toimub Kiltsi lennuväljal ja ta asub ca 8 km linnast eemal,milleks inimestel kuskile metsa vaja minna?Sa oled vist juba liiga vana:D

 10. k2igu persse . see et seal on palju narkomaane see ei t2henda et teised peaksid sellest ilma j22ma . las siis mendid kontrollivad veel paremini narkot ja alakaid .

 11. Appi üks Anonüümne on ikka täitsa Kummipea,nagu üks hull Haapsalus ütleb Mine Puu Otsa oma jutuga,Sa võid ise kuskil metsas oma narksi sisse imeda…Tahad öelda,et kõik kes seal üritusel osalevad on pilves v ?Ühesõnaga Sa tsort arvad,et kõik,kes seal üritusel käivad on narkomaanid ja padu joodikud????TAUN…

 12. Aga kust edaspidi kettaid saab? :D

 13. “Kaldma sõnul ei pane politsei üritusele kätt ette ega jalga taha ja on valmis koostööks.”

  Kui te ikka lugeda ei mõista, siis pole mõtet politseile kõrri karata kohe.

 14. Artikli esimene lause ütleb kõik :)
  Tegelikult on kurb see, et Ridala vald näeb ainult probleeme ja ei oska üht massiüritust kuidagi enda kasuks pöörata.

 15. Just seda peaks kontrollima politsei et ei oleks narkot ja alaealised istuks kodus.Ja oleks üritus asjaeest neile kes kokku tulnd.

 16. Ja siis kui koolis 15 noort narkoga vahele jäävad pole hullu? Miks siis ei panda seda kooli ka juba kinni? Ehk siis hakatakse vähem tarvitama! Kallid riigiteenistujad. Kasvage palun suureks ja avage oma silmad. Ühe ürituse ära jätmine ei muuda mitte kui midagi.
  Olge ometi mõistlikud. Seal üritusel on ka teisi noori inimesi, kes ei käi ainult sellepärast et silmad punni tõmmata, enamus käib ikka muusikat nautimas.

  • “Seal üritusel on ka teisi noori inimesi, kes ei käi ainult sellepärast et silmad punni tõmmata, enamus käib ikka muusikat nautimas.”

   Tõesti väärt muusika ka, mida nautida.

   • Maitse asi!
    See et sa kuulad ja naudid oma Õllesummeril ansamblit “Apelsiin” ei tähenda et teised seda tegema peavad.

    • Pffffffftvol2

     Ei käi Õllesummeril, ei kuula Apelsini. Teema juurde tagasi minnes.. See klirin mida seal mängitakse ei ole muusika, seal ei käida mingit kuradi muusikat nautimas. Tahaks näha ühte noort, kes läheb sinna kaine peaga ning “naudib” muusikat. Joovad end täis/tõmbavad pilve, tantsivad mingi sita järgi ja vajuvad kuhugi ära. Kindlasti on neil lõbus, aga muusika nautimine see ei ole.

 17. LalalalalalaLand

  Ei tea aga apj võiks ikka toimuda. Ning pfft, jgalühel on oma muusika maitse, et me võiks kõigiga ikka arvestada, nt minu arust mingi hard rock ja mingi folk ja jazz muusika ajab oksele :D. Ning asi pole selles muusikas, mis sel üritusel pakuda, vaid ka apj rahval, nt mul pole elu sees, ühtegi nii häid pidusi olnud kui need apj peod, vä minu 18sünna kui jahiga panin möllu :D. Niiet leidke mingi koostöö ja korraldame ikka selle apj ära. Good luck and Hafe fun

 18. Kui tõesti on teil seal häda ,et tarbitakse narkot ja juuakse palju alkohooli,siis hakkage kontrollima(läbi otsima inimesi sissepääsu juures koos narkokoertega!)Ärge laske oma jookidega sisse jne.
  Pange vaunusepiirang kaa ,et nt alla 18 sisse ei pääse või alla 20 sisse ei pääse ,kõik annab ju korraldada!Ei tasu kohe ära jätte seda üritust!

 19. fuck regular life

  Ajuvaba asi. ainuke normaalne üritus Suvel ja see jäetakse ka ära. Vallale ei too raha sisse mismoodi??? ca 1000-2000 inimest käivad teie poodide kassasi hommikuti täitmas ja ka minekul peole jne jne loll jutt suhu tagasi, et ei too sisse!
  Korrarikkumisi on igal üritusel!!!!! Viljandi folgil oli rohkem rikkumisi kui APJ-til muideks! Keelake FOLK ka ära krt. Ja no õllesummerist no tõesti ei hakka rääkimagi. pts debilsus

 20. Neid diskosid on ju suvel ju palju. Mida te vingute? Triipu võib suvalises parklas tõmmata ja siis autol disko põhja keerata, kummi põletada ning kommis peaga kihutada. Rahunege maha elu läheb edasi…

  • Arvatavasti sa oled keskealine Eesti kodanik, kes ei kuula sellist muusikat ja pole seal eluseeski käinud. See pole disko, see on festival, kuhu koguneb enamik normaalseid noori muusikat nautima. Kus saab näha sõpru ja tuttavaid, kellega pole ammu suhelnud ja kolm päeva pidu panna. Seda üritust ei saa võrrelda kuskil parklas triibu tõmbamisega, see on enamatki kui autos tümmi kuulamine, see on täiesti teine elamus. Kes pole seal käinud, ei saagi aru mis see on. Ja need kes nimetavad meie suguseid inimesi rullnokkadeks on väikse silmaringiga inimesed, kes ei näe koolist ja tööst kaugemale ning elavad oma elu igavalt ja üksluiselt.

  • Kullakene, sa oled ikka täitsa valesti asjadest aru saanud. Airport Jam ei ole narkofestival, vaid klubimuusikafestival. Olen käinud seal igal aastal, eelmisel aastal olin 100% kaine ning nautisin lihtsalt muusikat. Ülipurjus või narkojoobes inimesi ei olnud seal väga palju, kuid kahjuks siiski. Sel juhul aga tegid korraldajad ja politseinikud kõikvõimaliku, et selliseid inimesi ürituselt kõrvaldada. Inimesed, kes arvavad, et klubimuusika kuulajad on mingisugused triibutõmbajad, siis on see äärmiselt madalalaubaline arusaam, olen väga solvunud. Muusikastiile on maailmas palju, igal stiilil on oma austajad, see ju teebki maailma rikkamaks, milleks teistsuguseid siis sõimata ja laimata?! Ja inimesed, kes tarbivad narkootikume, teevad seda igal juhul, kas siis Augustibluusil, Õllesummeril, Folgil, kodus või parklas, kusiganes. Lihtsalt kahju nendest, et nad muusikat või elu kuidagi muudmoodi nautida ei oska.
   Aga kriitikutele ja sõimajatele sooviks pisut tolerantsust ja terviklikumat maailmavaadet :)

 21. ma ei saa aru,mida need politseinikud uluvad,nagu nii nad teenivad kuu palka ainult ju seaduste rikkujate pealt nii et olgu vait ja teenigu raha mida nad uluvad? rikkaks üle öö saanud w?

 22. Jeeeeeeeeeeeee. Narkaritel tuleb kurb aasta :D:D !!

 23. Parim Kommentaar on lisatud kell 15:03 (Y)

 24. 15.03 thumbs up

 25. ei saa sellist muusikat nautida? isegi orkestriga saab http://www.youtube.com/watch?v=gAKy_R1XUBI

 26. Loodan,et narkarite suvepäevad siiski toimuvad. Sest esinejad on ju kõik ilmakuulsad ja las noored laamendavad seal põllul,mitte kuskil linnas. Kuna politseinikel on KUUPALK,siis nad ei viitsi loomulikult uimegi liigutada.Ma ka ei viitsiks. Aga kui neile anda sau ja SÄÄRIKUD ning iga roolijota või narkari eest preemiaks 50 euri,oleks kord kindlasti majas (s.t. põllul). Selle raha eest annaks nii mõnigi oma vanaemalegi amfetamiini rõngakese keele alla.

 27. Tolerantsus näitab inimese vaimset küpsust. Aga osad on siin ikka väga nõrga vaimuga. Kas teie, kes te klubimuusikat peate triibumuusikaks, teate, et tegelikult hakati narkootikume tarbima 60. aastatel hipirocki saatel? :). Jah, just.. teie kallis rockmuusika on narkootikumide maaletooja :). Kas teate, et Viljandi folgil peeti kinni pea 100 narkouimas tegelast? Kui teil oleks natukenegi mõtlemisvõimet, saaksite aru, et narko ei ole probleem mis on põhjustatud “mingist” muusikast vaid see on hoopis probleem ühiskonnas.

  Aa no mis sa ikka räägid. Ega see kellegile kohale ei jõua.

  • Imelik, et sa väidad, et narko pole põhjustatud muusikast ning samas ütled, et rockmuusika on “narkootikumide maaletooja” Äkki jõuad kõigepealt iseendas selgusele :)

 28. Kui Airport jam ära jäeb siis pole suvek mõtet :S

 29. Kui Air Port Jam ei toimu selle pärast, et mõned võimud ei andnud luba, siis palun jätke ka igasugused ossidest kubisevad Õllesummerid ja rokkaritest Rabarockid ka ära. Ebanormaalne on keelata “selline” muusika ära, kuna arvatakse, et see on narkootikumite tarbimise põhjustaja. Nagu enne mainiti, kes tahab midagi tarbida, tarbib seda nii või naa !

 30. Vabandust, aga eesti keeles ma ei viitsi kirjutada….

  Там то их специально отлавливают сутками! Если у человека нет мозгов, то он сядет за руль, в любом состоянии… и в любом месте!!!!
  А тут получается, что все безмозглики в одном месте, где их пасут… вот и вывод… обдалбосы-бухари и просто идиоты, сами же нарываются….
  Конечно видать круче сохранить “идеальный” статус волости и показать свою прележность, запретив фестиваль… тобишь дать возможность неодэквашам разъезжать по разным регионам страны в том же состоянии с наименьшиими припятствиями…
  Зачем ловить в одном месте и отбирать права, штрафовать и тд… пускай творят различные ДТП везде и всюду… В рознь по городкам не так заметно же….

 31. see on kõige suurem eesti üritus, kuidas on võimalik et see jääb ära?
  inimesed ootavad seda terve aasta, ja nüüd sellinne uudis et air port jam rohkem ei toimugi?!

 32. kuradi siis peaks terve tallinna linna karantiini võtma. kui istud kuskil kopli pargis ja mingi üle tutsand herokas suitsu tuleb küsima. või süstib seal samas kus su väike laps mängib:S mix need kuradi mendid siis midagi ette ei võtta.
  ma olen näinud kuidas tallinnas narkar süstib ja mendid sõidavad mööda korjavad peale ja viivad kuskile paar kilti eemale ja lasevad uuest välja sest naad ei saa midagi teha. ja siis on probleem kui airpordil 3000inimesest 20 on tarvitanud. TRA MA EI SAA ARU MIS SIIN RIIGIS TOIMUB:D

 33. Sellist väljendit nagu “taun” ei ole olemas… See sõimusõna viitab ikka Downi tõvele… Kuid siiski on sellist asja väga inetu öelda!

 34. Oiiii kus tuli Pedagoog :D :D : D :D

 35. Tahaks ka ÕIGET muusikat kuulata ja nautida, aga ei tea kust seda leida.

 36. Ja endiselt väldid ütlemast, mis on see “õige” muusika. Pigem on asi sinu harimatus selles valdkonnas. Ma ei väida, et säärane muusika peaks sulle meeldima, kuid ole väheke tolerantsem. Inimesi on erinevaid, nii ka maitseid. Ehk on ka sinu kodus naine, kellega teie maitsed just alati ei ühti – kas hakkad kohe alatult temale sobilikke asju kritiseerima?

Kommenteeri

Viimased uudised

css.php

© 2017 Lääne Elu. All Rights Reserved.